I chciałabyś, i boisz się? Porady dla kobiet marzących o zwiedzaniu świata

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 13:00
Podróżniczka Marzena Filipczak i autorka książki "Rozważnie i romantycznie" podpowiada kobietom, jak podróżować bezpiecznie, tanio i atrakcyjnie. Swoimi doświadczeniami podzieliła się w "Lecie z Radiem".
Audio
  • Marzena Filipczak o swojej książce pt. "Rozważnie i romantycznie" (Lato z Radiem/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Ditty_about_summer

Marzena Filipczak, chociaż zwiedziła już około 70-80 krajów, nie zawsze czuła się pewnie podczas swoich podróży. Z lękiem postanowiła zmierzyć się podczas wyprawy do Maroka. Kiedy siedziała w hoteliku z koleżankami, odgrodzona grubym murem od miasta, ich gospodyni zapytała ją, jak to jest możliwe, że przebyła taki kawał świata i jeszcze nie wyszła na największy targ w Marrakeszu. Wtedy poczuła impuls do samotnej podróży i stawienia czoła obawom, które miała wobec innych kultur i obyczajów.

- Moja pierwsza zasada jest taka, żeby podróżować tak, jak to wypada na miejscu i jak to robią miejscowi, a nie jak nam się wydaje - mówi Marzena Filipczak. W ten sposób, według autorki przewodnika, można podróżować tanio, nawet po krajach, które uważane są za drogie. W audycji podpowiada, jak poradzić sobie z kosztami w Norwegii, jak podróżować autostopem i dlaczego nie musi to być niebezpieczne, nawet w środkowej Afryce.

Radzi, by zwracać uwagę na dzielenie kosztów z innymi podróżnikami, zdradza, dlaczego Rwanda była dla niej największym zaskoczeniem i jak nie dać się nabrać na turystyczne oszustwa, a także dostosować się do panujących w danym kraju obyczajów.

A gdzie Marzena Filipczak poleca wyruszyć kobietom w pierwszą samotną podróż – zapraszamy do odsłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Lato z radiem" 

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Marzena Filipczak (podróżniczka)

Data emisji: 10.07.2017

Godzina emisji: 9.26

ksz/mg

Czytaj także

Wrocław - miasto opanowane przez krasnale

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:30
Podczas gdy świat oszalał na punkcie łapania pokemonów, we Wrocławiu turyści szukają słynnych krasnali. Ich liczba podobno oscyluje już w okolicach pół tysiąca!
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Wika i Ricardo - tak się bawią emeryci!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 11:30
Ona bryluje w Warszawie, grając na międzypokoleniowych dyskotekach, gdzie 20-latkowie tańczą z emerytami. On króluje w Zakopanem, a na prowadzone przez niego imprezy ściągają goście nie tylko z całej Polski, ale także z Węgier i Słowacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Armenia - piękno i smutek wśród wrogów

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 12:00
- Zawsze mówimy, ze Polska leży w fatalnym miejscu, bo między wielką Rosją a groźnymi Niemcami. Wyobraźmy sobie kraj, który ma dziesięć razy gorsze położenie geograficzne, i to od tysięcy lat - mówi o Armenii Sergiusz Pinkwart, dziennikarz, bloger i podróżnik. 
rozwiń zwiń