X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karolak i Czubaszek. Opowieść o miłości

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:00
- Kiedy Karolak, Wojtuś, Zajączek zgodził się ze mną spotykać i rozmawiać, myślałam, że podstawową trudnością będzie wydobycie emocji i ubranie ich w słowa. Ale tak nie było - mówi Krystyna Pytlakowska, autorka książki "Małżeństwo doskonałe".
Audio
  • Wojciech Karolak i Krystyna Pytlakowska wspominają Marię Czubaszek (Cztery pory roku/Jedynka)
Krystyna Pytlakowska i Wojciech Karolak
Krystyna Pytlakowska i Wojciech KarolakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Krystyna Pytlakowska, dziennikarka, która na swoim koncie ma wywiady z największymi gwiazdami polskiego show biznesu, w swojej książce głębiej przyjrzała się relacji łączącej dwójkę artystów - Wojciecha Karolaka, muzyka i kompozytora oraz zmarłą przed rokiem satyryczkę Marię Czubaszek.

- Oni nie operowali wielkimi słowami, to, co działo się między nimi, było w sferze emocjonalnej, a nie w warstwie słownej - wspomina. Autorka myślała, że podstawową trudnością będzie wydobycie emocji i ubranie ich w słowa. - Ale tak nie było, bo Wojtek się otworzył i wyrzucił z siebie wszystko, co czuł do Marysi - mówi Pytlakowska.

Karolak z kolei opowiada o tym, jak wiele łączyło go z jego żoną. - Wszystko robiła w sposób podobnie wariacki i bałaganiarski jak ja. Pod tym względem byliśmy bratnimi duszami - mówi. Opowiada też o tym, jak po raz pierwszy zobaczył Marię Czubaszek. - Było to na imieninach u Andrzeja Dąbrowskiego. Ja, jako Zając, siedziałem oczywiście na parapecie - wspomina.

Mówi też o wspólnej z żoną awersji do plotek, gotowania i rodzinnych rytuałów, a także o piosenkach, które razem tworzyli.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Goście: Wojciech Karolak (muzyk i kompozytor, mąż satyryczki Marii Czubaszek). Krystyna Pytlakowska (dziennikarka)

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 11.20

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Simon Beckett: research nie może przysłonić samego pisania

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 14:04
- W przypadku powieści o Dawidzie Hunterze research jest dla mnie bardzo ważny. Uważam jednak, że należy zachować równowagę między researchem a samym pisaniem. Piszę przecież książki fikcyjne, które mają bawić czytelnika - mówi brytyjski pisarz Simon Beckett.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Małecki o wpadce przy nagrywaniu "Ogniem i mieczem"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 14:40
Zeszłoroczne wakacje w radiowej Jedynce upłynęły nie tylko pod znakiem "Lata z Radiem", ale także powieści "Ogniem i mieczem". Grzegorz Małecki przeczytał ją na naszej antenie w całości.
rozwiń zwiń