Andrzej Krzywy: De Mono nie odcina kuponów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:20
- Zaczynaliśmy skromnie, nie było łatwo, pracowaliśmy po osiem godzin dziennie. Dziś jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z efektów - podsumowuje 30-lecie De Mono Andrzej Krzywy.
Audio
  • Andrzej Krzywy z DeMono m.in. o nowej płycie i muzycznych inspiracjach (Lato z Radiem/Jedynka)
Andrzej Krzywy
Andrzej KrzywyFoto: Jacek Konecki/PR

Na 30. urodziny De Mono przygotowało nową płytę pt. XXX i 30 koncertów w ramach trasy 30/30. Zespół ma za sobą kilkanaście płyt studyjnych i kompilacji, w tym wiele hitów jak np. "Kochać inaczej", "Statki na niebie", "Póki na to czas". 30-lecie działalności artystycznej grupa uczciła stosowną imprezą, na której nie zabrakło takich gwiazd, jak Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Marek Sierocki, Piotr Gąsowski i Mateusz Damięcki.

- Całe życie chcieliśmy być perfekcyjni, aby wszystko dobrze brzmiało i by ludzie byli zadowoleni z naszych koncertów. Nie odcinamy kuponów, więc zależy nam na jakości muzyki i na tym, by poruszyć serca naszych słuchaczy - opowiada Andrzej Krzywy.

Dlaczego piosenki na koncertach grupy De Mono brzmią lepiej niż na płycie? Czy zdarza im się grać z playbacku? Co jest dla Andrzeja Krzywego najciekawszą częścią pracy: komponowanie, śpiewanie czy granie koncertów? Gdzie na trasie "Lata z Radiem" zagra De Mono? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Andrzej Krzywy (lider występującej na trasie Lata z radiem grupy De Mono)

Data emisji: 19.07.2017

Godzina emisji: 11.20

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Proste i krzywe ścieżki Andrzeja Krzywego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:50
Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono, w wieku 10 lat stracił ojca. A ponieważ był najstarszy z rodzeństwa, musiał szybko dorosnąć i przejąć zadania rodzica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kościkiewicz: jestem z fanami i chcę by było jedno De Mono

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 18:34
- Apeluję do Andrzeja Krzywego, byśmy znaleźli czas na załagodzenie sporu i powrót do jednego De Mono z oryginalnym składem - mówi muzyk Marek Kościkiewicz.
rozwiń zwiń