X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wakacyjny flirt czy prawdziwe zakochanie?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 11:46
Niezależnie czy spędzamy wolne dni w górach, nad morzem, nad jeziorami czy w leśnej głuszy, może się nam zdarzyć wakacyjna miłość. Przygoda czeka, więc jak to z tą miłością jest?
Audio
  • Barbara Popławska, trener z poradni "W Stronę Zmiany" o wakacyjnych romansach (Lato z Radiem/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Ben_Kerckx

Czy na wspomnienie każdej miłości na naszej twarzy powinien pojawiać się uśmiech? - Byłoby miło, ale nie zawsze tak jest, bo różne są te miłości - mówi psycholog Barbara Popławska, trener z poradni "W Stronę Zmiany".

Czasami uważamy, że w taką wakacyjną miłość lepiej się nie angażować, bo nie wiadomo jak się skończy. - Wybieramy spokój i bezpieczeństwo, twierdząc, że lepiej nie ryzykować, bo nie wiadomo, co będzie potem i może się za bardzo zaangażujemy - mówi Barbara Popławska. Jest grupa osób, która boi się tego rodzaju zażyłości. Ale są też osoby, które z nadzieją szykują się na wakacyjne, nowe uczucia i wręcz czekają na - ich zdaniem - spodziewaną, fantastyczną przygodę.

Nie można ściśle określić, czy to kobiety, czy raczej mężczyźni są bardziej otwarci na wakacyjną miłość. - Nie ma takich badań - odpowiada Barbara Popławska. - Te zachowania bardzo zmieniają się w czasie psychologicznie, ale także pod względem socjologicznym. Można obecnie zaobserwować większą aktywność kobiet w tym zakresie. Aktywność ta jednak nie oznacza, że kobiety częściej są skłonne zawierać nowe wakacyjne znajomości. Kobiety są za to bardziej aktywne nie tyle w zawieraniu znajomości, co ich inicjowaniu, takie zachowania rzeczywiście obserwuję - dodaje gość Jedynki.

Czym jest wakacyjny flirt i jak go odróżnić od prawdziwej miłości? Co może sprawić, że wakacyjna znajomość przetrwa nie tylko do końca turnusu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Barbara Popławska (trener z poradni "W Stronę Zmiany")

Data emisji: 25.07.2017

Godzina: 09.38

zzi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wakacyjny poradnik pacjenta” podpowie, o co zadbać przed wyjazdem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 12:15
Wyjeżdżając na wakacje, warto zaopatrzyć się w zapas przyjmowanych leków, a wysyłając dziecko na wypoczynek z krewnymi, upoważnić ich do wyrażania zgody na jego leczenie. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta przygotowało specjalne kompendium wiedzy dla podróżujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Savoir-vivre na plaży i w biurze latem

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 21:00
- Zawsze, gdy idziemy coś zjeść powinniśmy mieć zakryte ramiona. Dotyczy to również restauracji, które są tuż przy plaży - mówi trenerka etykiety biznesu dr Irena Kamińska-Radomska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyć? Kilka sposobów, by być bardziej tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 02:40
- Wygrana życia polega na tym, by być w teraźniejszości, choć wiadomo, że jej korzenie są w przeszłości, a przyszłość zależy od tego, co jest teraz - mówi dominikanin Tomasz Gaj, współautor książki "Sankofa. Nie zmarnuj życia".
rozwiń zwiń