Wakacyjny flirt czy prawdziwe zakochanie?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 11:46
Niezależnie czy spędzamy wolne dni w górach, nad morzem, nad jeziorami czy w leśnej głuszy, może się nam zdarzyć wakacyjna miłość. Przygoda czeka, więc jak to z tą miłością jest?
Audio
  • Barbara Popławska, trener z poradni "W Stronę Zmiany" o wakacyjnych romansach (Lato z Radiem/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Ben_Kerckx

Czy na wspomnienie każdej miłości na naszej twarzy powinien pojawiać się uśmiech? - Byłoby miło, ale nie zawsze tak jest, bo różne są te miłości - mówi psycholog Barbara Popławska, trener z poradni "W Stronę Zmiany".

Czasami uważamy, że w taką wakacyjną miłość lepiej się nie angażować, bo nie wiadomo jak się skończy. - Wybieramy spokój i bezpieczeństwo, twierdząc, że lepiej nie ryzykować, bo nie wiadomo, co będzie potem i może się za bardzo zaangażujemy - mówi Barbara Popławska. Jest grupa osób, która boi się tego rodzaju zażyłości. Ale są też osoby, które z nadzieją szykują się na wakacyjne, nowe uczucia i wręcz czekają na - ich zdaniem - spodziewaną, fantastyczną przygodę.

Nie można ściśle określić, czy to kobiety, czy raczej mężczyźni są bardziej otwarci na wakacyjną miłość. - Nie ma takich badań - odpowiada Barbara Popławska. - Te zachowania bardzo zmieniają się w czasie psychologicznie, ale także pod względem socjologicznym. Można obecnie zaobserwować większą aktywność kobiet w tym zakresie. Aktywność ta jednak nie oznacza, że kobiety częściej są skłonne zawierać nowe wakacyjne znajomości. Kobiety są za to bardziej aktywne nie tyle w zawieraniu znajomości, co ich inicjowaniu, takie zachowania rzeczywiście obserwuję - dodaje gość Jedynki.

Czym jest wakacyjny flirt i jak go odróżnić od prawdziwej miłości? Co może sprawić, że wakacyjna znajomość przetrwa nie tylko do końca turnusu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Barbara Popławska (trener z poradni "W Stronę Zmiany")

Data emisji: 25.07.2017

Godzina: 09.38

zzi/mg

Czytaj także

"Wakacyjny poradnik pacjenta” podpowie, o co zadbać przed wyjazdem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 12:15
Wyjeżdżając na wakacje, warto zaopatrzyć się w zapas przyjmowanych leków, a wysyłając dziecko na wypoczynek z krewnymi, upoważnić ich do wyrażania zgody na jego leczenie. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta przygotowało specjalne kompendium wiedzy dla podróżujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Savoir-vivre na plaży i w biurze latem

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 21:00
- Zawsze, gdy idziemy coś zjeść powinniśmy mieć zakryte ramiona. Dotyczy to również restauracji, które są tuż przy plaży - mówi trenerka etykiety biznesu dr Irena Kamińska-Radomska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyć? Kilka sposobów, by być bardziej tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 02:40
- Wygrana życia polega na tym, by być w teraźniejszości, choć wiadomo, że jej korzenie są w przeszłości, a przyszłość zależy od tego, co jest teraz - mówi dominikanin Tomasz Gaj, współautor książki "Sankofa. Nie zmarnuj życia".
rozwiń zwiń