X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Renata Przemyk uczciła pamięć powstańców występem na Placu Krasińskich

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 15:02
Artystka opowiada o wyzwaniach związanych z interpretacją przedwojennych utworów oraz przekazie, który trafia do odbiorców w każdym wieku. - Udział w koncercie upamiętniającym warszawskich powstańców to duża odpowiedzialność, ale i wielki przywilej - mówi.
Audio
  • Renata Przemyk opowiada o przedwojennych piosenkach (Lato z Radiem/Jedynka)
Renata Przemyk była gościem audycji Lato z Radiem
Renata Przemyk była gościem audycji "Lato z Radiem"Foto: Jedynka/Lato z Radiem

W poniedziałek (31.07) na Placu Krasińskich, pod pomnikiem Powstańców Warszawy odbył się koncert "Chłopcy z tamtych lat". Była to impreza otwierająca szereg wydarzeń związanych z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego. Jedną z gwiazd recitalu był gość wtorkowej audycji "Lata z Radiem" - Renata Przemyk. 

Głównym tematem muzycznym wydarzenia były piosenki opowiadające o Warszawie i jej mieszkańcach. 

- Te emocje, wzruszenia towarzyszyły ludziom zarówno przed wojną, w jej trakcie, jak i po wojnie. Piosenki, które dodawały nadziei, bawiły, choć na chwilę odwracały uwagę od dramatycznej rzeczywistości. Takie sytuacje pokazują ile jesteśmy warci, zwłaszcza w najtrudniejszych momentach - to nauka, która jest zawarta w treści tych piosenek - tłumaczy artystka.

Renata Przemyk podkreśla, że udział w koncercie był cennym doświadczeniem również dzięki możliwości występu z artystami, obdarzonymi bardzo dużą wrażliwością interpretacyjną. Obok niej na scenie wystąpili: Marian Opania, Gaba Kulka, Aleksandra Kurzak czy Janek Młynarski.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Renata Przemyk (wokalistka)

Data emisji: 1.08.2017

Godzina emisji: 11.20

ac/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjątkowy koncert-hołd dla powstańczej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 15:00
- Wydarzenie jest dedykowane Powstańcom i ludności cywilnej Śródmieścia. Tytuł koncertu "To my - walcząca Warszawa" jest cytatem z "Hymnu Śródmieścia". Zależy nam także na tym, żeby pokazać, że w Śródmieściu toczyło się powstańcze życie, m.in. odbywały się koncerty - mówi Anna Żochowska.
rozwiń zwiń