Igor Herbut: Bartne to taki piękny koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 18:37
- Członkowie naszego zespołu pochodzą z różnych kręgów etnicznych, ale staramy się znaleźć wspólny kolor i bardzo lubimy przypadek, który wytwarza się w czasie grania - mówi Igor Herbut  z LemON.
Audio
  • Igor Herbut opowiada o nowej płycie i Łemkach (Lato z Radiem/Jedynka)
Igor Herbut z zespołu LemON
Igor Herbut z zespołu LemONFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Nazwa zespołu LemON związana jest z Łemkowszczyzną i Łemkami, grupą etniczną, z której wywodzi się wokalista Igor Herbut. Z tradycjami tej mniejszości spotykał się w rodzinnym domu i poznawał je za sprawą historii, opowiadanych przez dziadków. Poszukując Łemków i ich kultury, poleca wybrać się w Beskid Niski i odwiedzić takie miejscowości jak Bartne, gdzie możemy się poczuć jak na końcu świata, ale tym pięknym.

- W tym aspekcie serdecznie polecam książkę Antoniego Kroha "Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie". Dotychczas ukazało się kilka lektur, opowiadających o tym, co po II wojnie światowej przeżywali Łemkowie, z których ta jest pięknym, świadomym i mądrym głosem - opowiada Igor Herbut.

O najnowszej płycie, poszukiwaniach i pomysłach na kolejne projekty muzyczne mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycjiLato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Igor Herbut (zespół LemON, wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 10.08.2017

Godzina emisji: 10.19

sm/ag

Czytaj także

Jakub Herfort: miłość jest swingująca i o tym śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 21:29
- Radość i miłość są swingujące. Piosenki o zauroczeniu nie muszą być smętne i rozpaczliwie żarliwie - mówi debiutujący płytą "Jakub Herfort" wokalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: dla każdego "tu" jest gdzieś indziej

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:37
- Tytuł naszej nowej płyty, "Tu", określa całą koncepcję albumu. Staraliśmy się zamknąć tematy skupione wokół hasła "tu", które dla każdego jest gdzieś indziej - mówi Igor Herbut z LemOn.
rozwiń zwiń