Śladami wieszczów narodowych: nieodkryta Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 16:00
W kolejnym cyklu "Poza utartym szlakiem" wybierzemy się w podróż za naszą wschodnią granicę. Celem podróży będzie Białoruś, która zachęca do odwiedzenia miejsc związanych z historią i kulturą Polski.
Audio
  • Co warto zobaczyć podróżując po Białorusi? (Poza utartym szlakiem/Jedynka)
Białoruś
BiałoruśFoto: Pixabay/chernichka

Białoruś to nie tylko malownicze krajobrazy zielonych łąk i dojrzewających na polach złotych kłosów pszenicy. Kraina posiada przepiękne trasy zlokalizowane na terenie parków narodowych, nad brzegami rzek i jezior.  

Podróżując po Białorusi warto pamiętać o zabytkowych obiektach sakralnych i historycznych. Wiele z nich związanych jest z kulturą Polski. Na tych ziemiach urodzili się Adam Mickiewicz, Tadeusz Kościuszko, czy Czesław Niemen.

- Zabytkowe dworki, kościoły i cerkwie, nowogrodzka fara, ruiny zamku książąt litewskich i wiele innych - wylicza przewodnik turystyczny Paweł Lawda organizujący wyjazdy turystyczne na Białoruś.

O czystości białoruskich miast, smaku tradycyjnej kuchni oraz elementach polskiej historii na ziemiach Białorusi dowiemy się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Paweł Lawda (pilot wycieczek turystycznych), Leszek Szerepka (historyk, były ambasador RP na Białorusi, autor książki "Oblicza Białorusi")

Data emisji: 23.08.2017

Godzina: 9.20

ac/kk

Czytaj także

Podróże zagraniczne. Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:50
Po tajemniczej śmierci 27-letniej uczestniczki wycieczki do Egiptu rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa podczas wyjazdów organizowanych przez biura podróży. W "Czterech porach roku" podpowiadamy, jak reagować w nietypowych sytuacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liberalizacja wizowa na Białorusi. Jakie miejsca warto odwiedzić w czasie wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 11:00
Zamek Radziwiłłów w Nieświeżu, mickiewiczowski Nowogródek, zabytki Mińska, a także starówka Grodna. Od lutego polscy turyści chcący odwiedzić najciekawsze miejsca na Białorusi, nie muszą posiadać specjalnych wiz. W audycji „7 Dni Wschód”  rozmowa z Jakubem Biernatem i Denisem Dziubą z telewizji Biełsat na temat tego, dlaczego warto wybrać się na krótki urlop na Białoruś i co warto tam zobaczyć.
rozwiń zwiń