Na "Drugim końcu świata" z Małgorzatą Sobieszczańską

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 17:12
"Drugi koniec świata" to powieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze, o dziedzictwie, które nieświadomie w sobie nosimy, o przemijaniu i przebaczeniu.
Drugi koniec świata Małgorzata Sobieszczańska (fragm. okładki)
"Drugi koniec świata" Małgorzata Sobieszczańska (fragm. okładki)Foto: Wydawnictwo Literackie/mat. promocyjne

Jest rok 1938. W Mirabilii pod Nowogródkiem mieszkają obok siebie Polacy, Białorusini, Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze, jest pisarz ikon, żydowski skryba, szeptucha i jurodiwy. I dwie siostry - Olga, która chce tylko przyzwoicie przeżyć swoje życie, oraz Joanka, marząca o tym, by zostać aktorką. Świat, który miał trwać wiecznie, nieoczekiwanie kończy się we wrześniu 1939 roku, gdy do Nowogródka wkraczają Rosjanie.

Kilkadziesiąt lat później, we współczesnej Warszawie, poznajemy Joasię, wnuczkę jednej z sióstr. Skończyła właśnie wydział aktorski i walczy o pracę w zawodzie. Śni jej się wielka kariera, a tymczasem nie zawsze stać ją na opłacenie czynszu. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję zagrania epizodu w filmie fabularnym. Wszystko jednak przebiega zupełnie inaczej, niż przypuszczała…

***

Fragmentów książki "Drugi koniec świata" znanej scenarzystki filmowej Małgorzaty Sobieszczańskiej w interpretacji Katarzyny Dąbrowskiej można będzie posłuchać od poniedziałku (28.08) ok. godz. 10.35.

kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak