"Lato z Radiem" u beskidzkich górali

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 08:13
Na żywieckim rynku nasza reporterka Małgorzata Głogowska będzie uczyć się góralskiego tańca. Dowie się czym są bambetle, do czego służy kachlok i co to jest scekacka. W tajniki żywieckiej gwary wprowadzi słuchaczy miejscowy góral. Nie zabraknie regionalnych instrumentów i gawęd wprost z pasterskich hal.
Rynek z Żywcu
Rynek z ŻywcuFoto: Agnes Kantaruk/shutterstock.com

W cyklu turystycznym "Polskie Naj..." Sława Bieńczycka będzie rozmawiała o jaskiniach - największa, najdłuższa, najgłębsza, najmłodsza "turystycznie", najpiękniejsza polska jaskinia, największe skupisko jaskiń i ile ich jest w naszym kraju.

W strefie gwiazd gościem Jolanty Fajkowskiej będzie Joanna Orleańska, która wystąpiła w jedynkowej kampanii promocyjnej. Przez 12 lat grała Joasię Jęczydło w serialu "Złotopolscy".

Jak zwykle będą konkursy i słuchowisko Konkursy, słuchowisko "Wiedźmin - Sezon burz".

***

Do słuchania "Lata z Radiem" w czwartek (4.07) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Zobacz więcej na temat: Żywiec góralki beskidy

Czytaj także

Beskidy Śląski i Żywiecki z wieloma atrakcjami

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 10:46
W Beskidzie - zarówno Śląskim, jak i Żywieckim - jest dużo ośrodków narciarskich. Ale region zapewnia również wiele atrakcji niezwiązanych z uprawianiem sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z radiem" z wizytą w Żywcu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 11:57
Tym razem "Lato z radiem" zawitało do Żywca. Malownicze miasto, położone nad Jeziorem Żywieckim przez niektórych zwane również stolicą Beskidów, obchodzi w tym roku jubileusz 750-lecia istnienia. Jak mieszkańcy świętują to wydarzenie? Sprawdzała Małgorzata Głogowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stolica polskich Beskidów liczy już 750 lat

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 14:20
Z okazji jubileuszu miasta, zapraszamy na spacer śladami kultury beskidzkiej. Po Żywcu oprowadzała nas reporterka Małgorzata Głogowska. 
rozwiń zwiń