X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lato z Radiem" w Międzyzdrojach. Letnia stolica Polski pełna gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 15:00
- Ludzie tu żyli przede wszystkim z rybołówstwa. Na początku XIX wieku Międzyzdroje zaczęły przeobrażać się w uzdrowisko i znany kurort - mówi Joanna Ścigała, przewodnik turystyczny. "Lato z Radiem" gości w Międzyzdrojach, gdzie odbywa się 24. Festiwal Gwiazd.
Audio
  • Lato z Radiem w Międzyzdrojach - część I (Jedynka/ Lato z Radiem)
  • Lato z Radiem w Międzyzdrojach - część II (Jedynka/ Lato z Radiem)
  • Lato z Radiem w Międzyzdrojach - część III (Jedynka/ Lato z Radiem)
Lato z Radiem w Międzyzdrojach
Lato z Radiem w MiędzyzdrojachFoto: Polskie Radio

W Międzyzdrojach jest około 50 zabytkowych willi, znajduje się tam również najdłuższe w Polsce betonowe molo, które liczy sobie aż 395 m. Kiedyś były małą rybacką wioską, natomiast w ten weekend są kulturalną stolicą Polski. A to za sprawą Festiwalu Gwiazd.

- Jesteśmy miejscowością turystyczną i z tego żyją nasi mieszkańcy. Staramy się przedstawiać taką ofertę dla turystów, żebyśmy byli atrakcyjni. Nasz festiwal ma potężny potencjał, jest to już 24. edycja. Jest on wyjątkowy ze względu na to, że jest otwarty, przyjazny, pełen uśmiechu i łatwości nawiązywania kontaktów - mówi Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.

O festiwalu, a także o znanej w całej Polsce Alei Gwiazd w Międzyzdrojach parę słów powiedział dyrektor tamtejszego domu kultury - Artur Duszyński. W ten weekend swoje dłonie odcisną tam: Anna Gornostaj, Sławomira Łozińska, Mikołaj Roznerski, Zdzisław Kuźniar, Anna Wyszkoni, Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Tyniec i Krystyna Tkacz. Ile odcisków znajduje się na promenadzie do tej pory? Czy któraś z dłoni zaginęła? O tym w audycji "Lata z Radiem".

- To wielka nobilitacja znaleźć się wśród takich artystów. Na początku w to nie wierzyłem, kiedy zadzwonił do mnie dyrektor festiwalu i poinformował, żebym był w tym roku jedną z osób, które odcisną swoją dłoń na deptaku. Później myślę sobie "wow", to jest kolejny sukces, który zapisuję sobie w głowie - opowiada aktor Mikołaj Roznerski.

Powiedzieliśmy również o Birkucie, Łomignacie, Białogłówie, orle ślepym, czyli po prostu o Bieliku. To największy drapieżny ptak występujący w Polsce. Dochodzi do 90 cm długości, a rozpiętość skrzydeł ma do aż dwóch i pół metra. I jest jedną z tegorocznych maskotek "Lata z Radiem" i symbolem Wolińskiego Parku Narodowego. Szczegóły dotyczące Bielika przybliżyli nam przedstawiciele Nadleśnictwa Międzyzdroje.

Z kolei pisarka Katarzyna Grochola opowiedziała o swojej najnowszej książce "Zranić marionetkę", natomiast Krystian Tyrański z Polskiego Radia Dzieciom o… tropieniu króla wszystkich zwierząt. W Międzyzdrojach towarzyszył nam również "Uszobus", gdzie można było sprawdzić słuch, ale i zęby oraz krew.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Joanna Ścigała (przewodnik turystyczny), Artur Duszyński (dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, organizator Festiwalu Gwiazd), Mikołaj Roznerski (aktor), Krystian Tyrański (Polskie Radio Dzieciom), Marcin Stosik (zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Międzyzdroje), Krzysztof Szadkowski (strażnik leśny w Nadleśnictwie Międzyzdroje), Katarzyna Grochola (pisarka), dr Ewa Borowiecka (Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie), prof. Elżbieta Dembowska (Pomorski Uniwersytet Medyczny), Mateusz Bobek (burmistrz Międzyzdrojów)

Data emisji: 6.07.2019

Godzina emisji: 9.12

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal w Międzyzdrojach w hołdzie Stanisławowi Barei

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:52
Tegoroczna edycja Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach jest dedykowana Stanisławowi Barei, którego 90. rocznicę urodzin mamy w tym roku. Dyrektor artystyczny festiwalu Olaf Lubaszenko zwraca uwagę, że filmy Barei śmieszą do dziś, ale są też pewną kroniką ówczesnych czasów.
rozwiń zwiń