Lord Vader i Mistrz Jedi z "Gwiezdnych Wojen" w "Lato z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 13:44
Reporterka Anna Hardej odwiedziła Muzeum Gwiezdnych Wojen w Witaszycach. Dowiedziała się, skąd u właściciela pojawił się pomysł na zbudowanie takiego muzeum, ile czasu zajęło mu gromadzenie eksponatów i jak wyglądało spotkanie z Mistrzem Jedi.
Audio
  • Rozmowa z właścicielem Muzeum Gwiezdnych Wojen w Witaszycach (Gdzie jest reporter?)
.
.Foto: Polskie Radio

Właściciel Muzeum Gwiezdnych Wojen w Witaszycach Tomasz Klauza powiedział, że pomysł na stworzenie muzeum podsunął mu syn Julian. - Pewnego dnia syn zawołał mnie do pokoju, w którym poustawiał swoje zabawki z "Gwiezdnych Wojen" i powiedział "Tato! Ty masz swoje Muzeum Napoleońskie, a ja stworzę Muzeum Gwiezdnych Wojen" - powiedział właściciel.

Ile czasu zajęło budowanie Muzeum Gwiezdnych Wojen w Witaszycach? Jak wyglądało spotkanie Mistrza Jedi? Dlaczego "Gwiezdne Wojny" cieszą się tak ogromną popularnością? Co łączy Muzeum Gwiezdnych Wojen z Muzeum Napoleońskim?

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Reporter: Anna Hardej

Data emisji: 06.08.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z Radiem" w szwalni. Po jakich ruchach można poznać krawcową?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 16:05
Jak działają szlufkarka, guzikarka i dziurkarka? Odpowiedzi na to pytanie, reporterka "Lata z Radiem" poszukała w szwalni w Bielsku-Białej. Małgorzata Głogowska podejrzała, jak wygląda proces produkcji ubrań od "a" do "z". Porozmawiała z krawcowymi, szwaczkami i konstruktorami odzieży. 
rozwiń zwiń