X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lato z Radiem" w Wieliczce. Kopalnia jak labirynt

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 13:31
Nasza reporterka Małgorzata Głogowska odwiedziła Wieliczkę. Dowiedziała się w jaki sposób wydobywa się sól, czy w kopalni można się zgubić i jakie właściwości lecznicze mają solankowe tężnie. 
Audio
  • Materiał reporterski z Wieliczki Małgorzaty Głogowskiej (Gdzie jest reporter/Jedynka)
Małgorzata Głogowska w kopalni
Małgorzata Głogowska w kopalniFoto: Polskie Radio

Wiesław Wiewiórka, który pracuje w kopalni soli w Wieliczce powiedział Małgorzacie Głogowskiej, że poruszanie się po terenie kopalni nie jest takie proste. - Poruszanie się po kopalni, to lata oglądania map. Muszę przyznać, że mi także zdarzyło się kilka razy zgubić - przyznał mężczyzna i dodał, że miejsce wydobywania soli jest "prawdziwym labiryntem". 

Magdalena Kostrzon specjalista ds. badań naukowych powiedziała, że tężnia solankowa posiada status uzdrowiska podziemnego. - Chodzi o właściwości powietrza, jakie znajduje się w kopalni, którym możemy pod ziemią oddychać - powiedziała kobieta. Dodała, że spacery w kopalni są doskonałą metodą w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. 

W jakim czasie najlepiej wybrać się na wycieczkę do Wieliczki? Osoby z jakimi chorobami powinny korzystać z właściwości uzdrowiskowych miejsca? Jak wygląda wydobywanie soli?

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 09.08.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Stalowej Woli. Jak łączy się przemysł, kulturę i ekologię?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 12:49
Została założona w 1938 roku, kilka lat później uzyskała prawa miejskie. W herbie ma dwa dymiące kominy i koło zębate. Mowa o Stalowej Woli, która była dumą Centralnego Okręgu Przemysłowego, a dziś jest znana m.in. z Huty Stalowa Wola, która zbroi Wojsko Polskie. A jaka będzie w przyszłości?
rozwiń zwiń