X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Perła Podkarpacia, czyli zamek w Krasiczynie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 13:18
Jest wiele niezwykłych miejsc na mapie Polski, a wśród nich urzekający kunsztem architektury i pięknem krajobrazu Krasiczyn. "Lato z Radiem" zatrzymało się na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego z przełomu XVI i XVII wieku. To jeden z cenniejszych zabytków architektury renesansowo-manierystycznej w Polsce. 
Audio
  • "Lato z Radiem" z zamku w Krasiczynie. Cz.1 (Lato z radiem/Jedynka)
  • "Lato z Radiem" z zamku w Krasiczynie. Cz. 2 (Lato z radiem/Jedynka)
  • "Lato z Radiem" z zamku w Krasiczynie. Cz. 3 (Lato z radiem/Jedynka)
Zamek w Krasiczynie
Zamek w KrasiczynieFoto: Shutterstock

- Na przestrzeni wieków klucz do krasiczyńskiej rezydencji był w posiadaniu znanych i cenionych rodów magnacko-szlacheckich - mówi historyk i przewodnik Żaneta Niedbała z działu marketingu Zamku w Krasiczynie.

W audycji mówiliśmy jednak nie tylko o zamku, jego historii, architekturze i otoczeniu, ale także o historii Krasiczyna i okolic, regionalnej kulturze, atrakcjach i kulinariach.  

Co lub kto łączy Krasiczyn z Janem Pawłem II? Dlaczego Krasiczyn kiedyś był miastem a teraz jest wsią? Czy zamek zawsze wyglądał tak, jak teraz? Co oznaczają charakterystyczne dla zamku cztery rózne wieże narożne: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka? Kto urodził się w krasiczyńskim zamku? Dlaczego zamek nawiedza duch Białej Damy? Dlaczego, według legendy, rosnący w przypałacowym ogrodzie miłorząb japoński należy obejść trzy razy? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.


***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzi:  Marta Januszewska

Goście: Żaneta Niedbała (historyk, przewodnik, dział marketingu Zamek w Krasiczynie), Marek Sus (zamkowy kamerdyner), Jerzy Pisarski (przewodnik), dr Ewa Tomanek (otolaryngolog), Ewa Miśniak (przewodnik, dział marketingu Zamek w Krasiczynie), Marek Zaczek (prezes Fundacji Pro arte et historia), Maciej Gołdyn (szef zamkowej kuchni), Magdalena Ziemska (dyrektor Zamku w Krasiczynie)

Data emisji: 17.08.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

khCzytaj także

"Lato z Radiem" w Pucku - tradycja i współczesność

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 09:00
Marta Januszewska i Roman Czejarek prosto z Pucka, gdzie odbywa się kolejna odsłona "Lato z Radiem Festiwal 2019". W audycji mówimy nie tylko o tej wielkiej imprezie, ale też o historii miasta, jego zabytkach, kulturze, o tradycjach Kaszubów, o ich kuchni oraz o mieście i gminie.
rozwiń zwiń