Piotr Cugowski pierwszą gwiazdą muzycznego cyklu koncertów "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 22:00
Koncertem online Piotr Cugowski zainaugurował cykl muzycznych spotkań w ramach "Lata z Radiem" 2020! Cotygodniowe koncerty transmitowane będą online we wtorki z jednego ze studiów koncertowych Polskiego Radia, a w piątki będzie je można usłyszeć na antenie Jedynki. 
Piotr Cugowski podczas koncertu Lata z Radiem
Piotr Cugowski podczas koncertu "Lata z Radiem"Foto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Piotr Cugowski wykonał przebojowe utwory ze swojej pierwszej, solowej płyty "40", m.in. "Kto nie kochał" i "Daj mi żyć". - Przygotowaliśmy też kilka muzycznych niespodzianek - zapowiadał artysta przed koncertem.

Jedną z najmocniejszych stron najstarszej, nadawanej na żywo audycji w Polsce, czyli "Lata z Radiem" jest muzyka. Od lat radiowa Jedynka ruszała z koncertami w Polskę, w tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne - przenoszą się one do studiów koncertowych Polskiego Radia. - Głód koncertowych emocji i muzycznych spotkań czują nie tylko artyści, ale i wszyscy melomani. I choć w tym roku sytuacja jest trudna, to przecież nie wyobrażamy sobie "Lata z Radiem" bez muzyki na żywo! Startujemy z muzycznym cyklem koncertów online i na antenie radiowej Jedynki. #JesteśmyzWami! i gramy przez całe lato! - mówi Marcin Kusy, szef Programu 1 Polskiego Radia.

- Mam wiele miłych wspomnień związanych z "Latem z Radiem". Tym bardziej cieszę się, że to właśnie ja zagram pierwszy koncert na muzyczny początek wakacji! Razem z zespołem zaprezentujemy materiał z mojej solowej płyty, ale mogę zapewnić, że nie zabraknie też kilku niespodzianek - zapowiadał Piotr Cugowski w trakcie rozmowy w "Muzycznej Jedynce".

Po 20 latach w zespole Bracia Piotr Cugowski zdecydował: czas na karierę solową. W październiku zeszłego roku wydał pierwszą, sygnowaną własnym nazwiskiem, płytę pt. "40". To z tego albumu pochodzą przeboje: "Kto nie kochał" (ponad 20 milionów wyświetleń na YouTube), "Zostań ze mną" (ponad 5 milionów odsłon) czy "Daj mi żyć" (ponad 2 miliony widzów), które od samego początku podbiły radiowe listy przebojów. Wykształcenie muzyczne, ogromna wiedza merytoryczna, wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, że Piotr Cugowski jest również wokalistą cenionym poza nurtem rockowym. Artysta współpracował z czołówką polskich gwiazd oraz z legendami światowej muzyki, w tym m.in. z brytyjskim muzykiem Jonem Lordem, przez lata związanym z zespołami Deep Purple i Whitesnake, czy z popularnym kanadyjskim piosenkarzem i multiinstrumentalistą Garou.

Artysta podczas pierwszego koncertu "Lata z Radiem" zaśpiewał utwory z solowego krążka tytułem nawiązującego do ważnych dla niego, 40. urodzin. Pierwszy, wspomniany już singiel "Kto nie kochał" zdobył status Złotej Płyty. Nowy projekt Piotra Cugowskiego to, jak zauważają krytycy muzyczni, nowa karta w bogatym portfolio artysty.

***

kusy.jpg

Lato z Radiem 2020 - KONCERTY

Koncerty najpopularniejszych polskich twórców będą transmitowane przez całe wakacje we wtorki o godz. 20.00 w formie streamingu wideo na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia oraz na antenie radiowej Jedynki w piątki w paśmie "Tu jest muzyka", tuż po serwisie o godz. 20.00. Gospodarzem pierwszego muzycznego wieczoru był Marcin Kusy. Wieczorne występy poprzedzą rozmowy z artystami w przedpołudniowej audycji "Lato z radiem".

Kolejną muzyczną gwiazdą "Lata z radiem" będzie Baranovski, doskonale znany słuchaczom radiowej Jedynki m.in. z występu podczas cyklu kameralnych koncertów "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który po latach współpracy z innymi twórcami, w 2019 r. zadebiutował własnym albumem pt. "Zbiór". Wojtek Baranowski to również jeden z pierwszych muzyków, który zapoczątkował koncerty online w ramach akcji #zostańwdomu. Artysta już 30 czerwca zagra podczas koncertu online w formie streamingu wideo i 3 lipca na antenie Programu 1 Polskiego Radia.


. 

Mat.promocyjne


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem 2020 - KONCERTY

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 11:37
Tegoroczne Lato z Radiem to także koncerty online i na antenie. W ramach naszych spotkań w każdy wtorek pojawi się inna gwiazda muzyczna, a słuchacze będą mogli obejrzeć koncert na stronie oraz w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert online "Lata z Radiem". Cugowski: całkiem nowe wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 15:37
- Będzie elektrycznie. Chcieliśmy w końcu poczuć trochę rockowego ducha – zapowiada dzisiejszy koncert online Piotr Cugowski. Punktualnie o godz. 20.00 wystartuje pierwszy koncert w ramach tegorocznego "Lata z Radiem". Gdzie można będzie go obejrzeć?
rozwiń zwiń