"Lato z Radiem" świętuje Wielki Dzień Pszczół

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:58
Z tej okazji zajrzymy do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia w Kleczy Górnej (woj. małopolskie)
Lato z Radiem 2020
Lato z Radiem 2020Foto: Polskie Radio

Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w profesjonalny sposób promowany jest temat pszczół. Tajniki ich życia można poznać zwiedzając interaktywną wystawę czy biorąc udział w warsztatach pszczelarskich lub miodosytniczych. Na terenie Apilandii działa też pasieka edukacyjna i miodowe mini spa. Nowym elementem w ofercie są pszczele seanse uloterapii.

Poza tym w audycji:

- akcja "Moje Archiwum" - ogłoszenie zwycięzców pierwszego etapu konkursu,
- konkursy: "Karuzela z nagrodami" i "Skojarzenia Lata z Radiem",
- następny odcinek sensacyjnej powieści Harlana Cobena "W głębi lasu" w interpretacji Krzysztofa Globisza.

***

Lato z Radiem 2020

Dziennikarze radiowej Jedynki, jak co roku, wyruszają w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w całym kraju. To, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów, zależeć będzie od… Słuchaczy, biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL!

Turystyczna Lista Przebojów powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin! Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu.

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

. 

***

Na audycję "Lato z Radiem" w sobotę (8.08) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

kk

Zobacz więcej na temat: Sława Bieńczycka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Muzeum Czartoryskich w Puławach

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 12:00
To rezydencja wzniesiona w latach 70. XVII wieku. Początkowo jej właścicielem był Stanisław Lubomirski. Okres największej świetności i rozkwitu tego miejsca rozpoczął się wraz z przybyciem do Puław Czartoryskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Szczebrzeszynie. Jak smakuje Roztocze?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 12:00
Szczebrzeszyn kiedyś słynął z uprawy tytoniu, a dziś z fasoli. Co można z niej zrobić? Tort, pierogi, roladę, pastę do chleba, pasztet a nawet... doktorat. Kuchnia roztoczańska stoi także kaszami - zapiekanymi w cieście, w bułkach albo podawanymi w formie kotletów z rożnymi sosami.
rozwiń zwiń