Mrozu na wakacyjnej scenie "Lata z Radiem". Retransmisja koncertu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 06:43
Wszechstronny wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, twórca przebojów: "Miliony monet", "Poza logiką", "Szerokie wody" czy "Nic do stracenia", który otacza fanów niezwykle barwną "Aurą" i udowadnia, że "Jak nie my, to kto". We wtorek (18 sierpnia) dla słuchaczy radiowej Jedynki i internautów zaśpiewał MROZU! W piątek (21 sierpnia) o godz. 20.00 koncert będzie można usłyszeć na antenie Programu 1.
Mrozu na scenie Lata z Radiem
Mrozu na scenie "Lata z Radiem"Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Łukasz Mróz, czyli popularny MROZU, to utalentowany artysta młodego pokolenia, autor licznych hitów i twórca 5 albumów studyjnych: „Miliony monet”, „Vabank”, „Rollercoaster” (Platynowa płyta), „Zew” (Złota płyta). Ostatni jak do tej pory, wydany w kwietniu 2019 r. krążek „Aura”, również otrzymał status tzw. Złotej płyty.

Dwie ostatnie płyty artysty nominowane były do "Fryderyków" najważniejszych nagród muzycznych przyznawanych przez przedstawicieli rodzimej branży fonograficznej. Ogromną popularnością cieszą się też nagrania i teledyski do utworów MROZA, które sięgają kilkunastu milionów odsłon: „Szerokie wody” (15 mln wyświetleń), „Nic do stracenia” (15 mln), „Jak nie my to kto” (14 mln) czy „1000 metrów nad ziemią” (ponad 10 mln).

W artystycznej karierze wokalisty z pewnością zapiszą się także dwie szczególne przygody ze światem filmu. Singiel i teledysk do utworu „Napad” promowały komedię Szymona Jakubowskiego „Na bank się uda”. Z kolei w klipie do utworu „Aura” MROZU wystąpił w garniturze, w którym Stanisław Tym wcielał się w role Ryszarda Ochudzkiego i Stanisława Palucha w kultowej komedii „Miś”. Ponadto artysta chętnie udziela się podczas nagrań albumów czołowych raperów i wykonawców reggae oraz znany jest z przebojowych duetów m.in. z Tomsonem, chórem Sound’n’Grace czy Flirtini elektroniczną formacją DJ-ów i producentów muzycznych.

baner 

***

Przypomnijmy, że transmisje koncertów on-line można oglądać w każdy wtorek o godz. 20.00 na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Następnie wszystkie występy są retransmitowane w piątkowej audycji „Tu jest muzyka” – tuż po serwisie również o godz. 20.00.

Do tej pory w ramach letnich koncertów „Lata z radiem” wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski, sanah, IRA, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Anna Wyszkoni, Andrzej Piaseczny i Kasia Kowalska. 25 sierpnia podczas ostatniego koncertu on-line, który 28 sierpnia będzie dodatkowo retransmitowany na antenie radiowej Jedynki wystąpi Matt Dusk – kanadyjski wokalista, muzyk i kompozytor, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Artysta polskim fanom znany jest m.in. z duetów nagranych wspólnie z Edytą Górniak i Margaret oraz wyjątkowego utworu będącego hołdem oddanemu Zbigniewowi Wodeckiemu.

. .

Mat.promocyjne

 

Zobacz więcej na temat: koncerty mrozu

Czytaj także

Lato z Radiem: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Posłuchaj koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 21:00
Na scenie "Lata z Radiem" – w tym roku przeniesionej z plenerów do jednego ze studiów Polskiego Radia – specjalny koncert online zagrał Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Występ giganta polskiej sceny muzycznej można było obejrzeć w mediach społecznościowych i na portalu Jedynki. W piątek 24 lipca mogliśmy wysłuchać koncertu  na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń