Wystartowało "Lato z Radiem 2021" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:20
Konferencją inauguracyjną rozpoczęła się jubileuszowa 50. edycja legendarnej audycji Programu 1 "Lato z Radiem". Przed nami m.in. trasa reporterska i odkrycia niezwykłych miejscowości na mapie Polski, interaktywna powieść i konkursy, a w każdy piątek o 20.00 - koncerty największych polskich gwiazd. Zapraszamy!
.
. Foto: www.polskieradio.pl

LATO Z RADIEM 2021>>>

Punktualnie o godzinie 9.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia zabrzmiała "Polka Dziadek", znak, że zaczyna się "Lato z radiem". - To pięćdziesięciolecie jest szczególne - podkreśla dyrektor anteny Marcin Kusy i podkreśla, że w audycji cały czas najważniejsi będą słuchacze.

Pierwsze "Lato z Radiem" ruszyło 1 lipca 1971 roku i w niczym nie przypominało późniejszych wydań audycji. Pierwotnie był to krótki magazyn informacyjny, a od 1973 roku rozpoczęto nadawanie programu na żywo. Z każdym kolejnym rokiem "Lato z Radiem" stawało się audycją coraz bardziej niezwykłą, która łączyła pokolenia i pozwalała stworzyć ze słuchaczami wyjątkową atmosferę. 

 

W tym roku "Lato z Radiem" obchodzi 50. urodziny. Program 1 Polskiego Radia przygotował z tej okazji szereg atrakcji, które pozwolą wspólnie ze słuchaczami świętować tak wyjątkowy jubileusz. Już dziś, 21 czerwca o godz. 9.00 na antenie zabrzmią pierwsze dźwięki audycji. Reporterzy odwiedzą najpiękniejsze miejsca na mapie Polski – od morza do Tatr. Codziennie, od poniedziałku do soboty, będą pojawiać się w innej, niezwykłej miejscowości. - Będziemy w wielu miejscach, o których jeszcze nie będę mówił. Wszystko to nie tylko na antenie radiowej Jedynki i Lata z Radiem, ale także na Facebooku podczas transmisji - powiedział podczas konferencji inauguracyjnej reporter "Lata z Radiem", Maciej Walecki.

Zobacz spot promujący tegoroczne "Lato z Radiem":

Nie zabraknie także wyjątkowych koncertów. Premiery będą miały miejsce w każdy piątek o godz. 20.00, zarówno w wersji audio na antenie Programu 1 Polskiego Radia, jak i w mediach społecznościowych, na kanale YouTube oraz stronie internetowej Polskiego Radia. Wicedyrektor portalu Polskiego Radia Krzysztof Kossowski mówi, że koncerty są nagrywane kamerami filmowymi. - Ujęcia są dosyć bliskie. Oświetlenie jest filmowe. Myślę, że wrażenie estetyczne będzie niepowtarzalne - dodaje.

Jungowska1200.jpg
Interaktywne słuchowisko. Wyjątkowa propozycja na 50-lecie "Lata z Radiem" 

Lato z Radiem 2020_Restauracja PR_Raducha 1200.jpg
Wspominamy niezwykłą podróż kulinarną "Lata z Radiem" 

­Trasy koncertowe "Lata z Radiem" to od wielu lat stały element naszej audycji, nie mogło ich zatem zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony. Tym razem zabieramy słuchaczy w miejsca, których niezwykły krajobraz podkreśli wyjątkową muzykę graną w plenerze. Wśród naszych gości znalazła się plejada wspaniałych gwiazd, które przez wiele lat wraz z Jedynką koncertowały w rozmaitych miejscach w Polsce. Będą zatem i wspomnienia, i nowe przeboje. Będzie święto polskiej piosenki, ale i zagraniczny akcent w tegorocznych muzycznych podróżach mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia. 

Źródło: oficjalny kanał YouTube Polskiego Radia 


Pięćdziesiąte urodziny "Lata z Radiem" to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki zarówno na scenie polskiej, jak i światowej. Z tej okazji Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe. Pierwsze z nich to box 5 płyt CD z 93 piosenkami. Są to utwory polskie i zagraniczne - większość mód, trendów, stylów i gatunków muzycznych, które towarzyszyły słuchaczom audycji przez całe pięćdziesięciolecie oraz słynna "Polka Dziadek" – muzyczne hasło rozpoznawcze "Lata z Radiem" – w odświeżonej przez Smolika wersji z 2018 roku. 


Lato z Radiem Kowalska 1200.jpg
Radiowa Jedynka gra polską muzykę i wspiera rodzimych artystów 

Drugie wydanie to płyta winylowa w limitowanym nakładzie 1000 sztuk, którą otwiera "Polka Dziadek", tym razem w wersji tradycyjnej, oraz 10 wyjątkowych polskich piosenek takich artystów jak Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz i Irena Santor oraz zespołów Vox, Papa Dance, Piersi, Happy End i Wały Jagiellońskie.

Z okazji wyjątkowego jubileuszu wyemitowana zostanie także wyjątkowa powieść interaktywna. - Teatr Polskiego Radia przygotował słuchowisko, w którym o losach bohaterów zdecydują słuchacze - zapowiada dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.

Tegoroczne "Lato z Radiem" to również konkursy i peleton przemierzający najpiękniejsze trasy rowerowe i motorowe. Więcej na temat wszystkich atrakcji jubileuszowej edycji "Lata z Radiem" już od poniedziałku na antenie Programu 1. 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.


Posłuchaj i zobacz wybrane koncerty "Lata z Radiem": 


Źródło: oficjalny kanał YouTube Polskiego Radia 


Źródło: oficjalny kanał YouTube Polskiego Radia  

O zeszłorocznej edycji "Lata z Radiem" przeczytasz TUTAJ!

IAR/mg

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Krainie Otwartych Okiennic

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 08:13
Tym razem wspólnie z Małgorzatą Raduchą odwiedziliśmy Krainę Otwartych Okiennic we wsi Puchły na Podlasiu. Miejscowość stanowi ważny punkt na mapie prawosławnych sanktuariów w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Bieszczadach

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 17:06
"Dlaczego są takie piękne, dlaczego tak złe dla ludzi" – pytał zespół KSU z Ustrzyk w swojej piosence. Wraz z Małgorzatą Raduchą pokazaliśmy, że Bieszczady są i dobre i przyjazne, ale przede wszystkim niezwykle urozmaicone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" na Polanie Jakuszyckiej szlakiem Ducha Gór

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 09:00
Od wielu lat Program 1 Polskiego Radia jest na Polanie Jakuszyckiej, gdzie zimą rozgrywany jest Bieg Piastów. Od 8 lat jest też letnia edycja Biegu. Nie mogło na nim zabraknąć "Lata z Radiem", gdyż radiowa Jedynka jest patronem medialnym wydarzenia. Jednocześnie tegoroczne "Lato z Radiem" pożegnało się ze słuchaczami
rozwiń zwiń