Cleo wystąpiła na scenie "Lata z Radiem" w Zakopanem [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 10:00
Za nami koncert inaugurujący tegoroczną, jubileuszową trasę "Lata z Radiem". Muzyczny maraton rozpoczęła Cleo, której koncert z Hotelu Belvedere w Zakopanem był transmitowany na antenie radiowej Jedynki, na stronie www.polskieradio.pl oraz kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia. 

Tegoroczne muzyczne "Lato z Radiem" to osiem niezwykłych miejsc w Polsce i osiem wyjątkowych, premierowych koncertów. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i jedna zagraniczna, ale równie mocno kojarząca się z radiową Jedynką, czyli Helena Vondrackova - solo i w duetach z Marylą Rodowicz. 

A poza tym: De Mono, Pectus, Ania Dąbrowska, Golec uOrkiestra oraz Chopin University Big Band z gośćmi: Danutą Błażejczyk i Ryszardem Rynkowskim. Oraz - na finał wakacyjnej akcji Jedynki - koncert niespodzianka z udziałem tajemniczej (na razie) gwiazdy.


Marcin Kusy: ci artyści są ulubieńcami naszych słuchaczy

Marcin Kusy, redaktor naczelny radiowej Jedynki podkreśla, że wybór artystów i miejsc, w których wystąpią podczas Lata z Radiem 2021 nie jest przypadkowy: - Na naszą jubileuszową trasę zaprosiliśmy artystów, którzy nie tylko wielokrotnie występowali dla Jedynki, ale są przede wszystkim przyjaciółmi Polskiego Radia i ulubieńcami naszych słuchaczy - mówi.


Premiery poszczególnych koncertów będą odbywać się w piątki o godz. 20.00 - zarówno w wersji audio na antenie radiowej Jedynki, jak i w mediach społecznościowych stacji, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl.

Cleo zaprezentowała największe przeboje

- To obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych polskich piosenkarek. Jak powiedziała w rozmowie z Jedynką, ostatnio zmieniła trochę styl, "skręciła" w stronę retro, vintage, czym kłania się wielkim damom pop i soul, w tym m.in. Arecie Franklin - mówi Marcin Kusy o Cleo. - W oczekiwaniu na nowy krążek, Cleo prezentuje nam podczas koncertu "Lata z Radiem" wszystko, co najlepsze w jej repertuarze, a zatem nie zabraknie takich przebojów, jak m.in.: "My Słowianie", "Kocham", "Łowcy Gwiazd" czy "Za krokiem krok". A całość wykona wraz z zespołem na tle zapierającego widoku panoramy Tatr w Zakopanem - dodaje redaktor naczelny Jedynki.


Posłuchaj
51:30 2021_06_25 20_11_57_PR1_Koncerty_Lata_z_Radiem.mp3 Cleo na scenie "Lata z Radiem", Zakopane 2021 (Jedynka)

 

Przypomnijmy: Cleo ma w swoim dorobku trzy albumy studyjne: "Hiper/Chimera" (2014; z Donatanem); "Bastet" (2016) i "superNOVA" (2020). 10 września ukaże się jej najnowsza, czwarta płyta "vinyLOVA".


Cleo koncert 1200.jpg
Cleo na scenie "Lata z Radiem". Zobacz wideo koncertu zza kulis

- To powrót do brzmień i stylów, od których zaczęła się moja muzyczna historia, a więc podróż w klimaty lat 50., 60. i 70. na albumie znajdą się utwory obfitujące w tłuste, żywe dźwięki oldschoolu, czyli funk, soul, disco, gospel i r’n’b - połączone w lekką, taneczną, a przede wszystkim spójną brzmieniowo całość - zapowiada Cleo, która zaprasza słuchaczy i internautów na premierowy koncert z Zakopanego. Czy w repertuarze znajda się utwory z nowej płyty? Warto sprawdzić!

Partnerem koncertu jest Miasto Zakopane i Hotel Belvedere Zakopane Resort & Spa.

. .

Kiedy kolejne koncerty?

Pozostałe muzyczne przystanki na trasie Lata z Radiem 2021:
• Maryla Rodowicz i Helena Vondrackova / 2 lipca / Wałbrzych, dziedziniec Zamku Książ
• De Mono / 9 lipca / Muzeum Wsi Lubelskiej
• Chopin University Big Band i goście: Danuta Błażejczyk i Ryszard Rynkowski / 16 lipca / dziedziniec Uniwersytetu Muzycznego
• Pectus / 23 lipca / dom rodzinny braci Szczepaników w Bogoniowicach
• Ania Dąbrowska / 13 sierpnia / Pałac w Nieborowie
• Golec uOrkiestra / 20 sierpnia / Góra Żar
• Koncert niespodzianka / 28 sierpnia / Zakopane

Zobacz także:

mat. prasowy/DS/ans 

Czytaj także

"Lato z Radiem" w świecie powozów i bryczek. Jak nauczyć się powożenia?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 13:07
Bryczki, powozy czy zaprzęgi konne to już prawdziwa rzadkość. Jednak jest miejsce, gdzie wszystkie te pojazdy można zobaczyć i wypróbować. Ba! Można wziąć nawet udział w mistrzostwach w powożeniu zaprzęgami konnymi. "Lato z Radiem" wybrało się do miejscowości Jagodne pod Siedlcami. Sami zobaczcie.
rozwiń zwiń