Koncert Cleo inauguruje trasę koncertową "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 12:20
Już dziś o godz. 20.00 na antenie Programu 1, na stronie www.polskieradio.pl oraz kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia będzie można posłuchać i obejrzeć Cleo w specjalnym programie przygotowanym dla fanów "Lata z Radiem", które w tym roku świętuje 50. urodziny. 
Cleo
CleoFoto: Polskie Radio

Wokalistka - w rozmowie z redaktorem naczelnym Programu 1 Marcinem Kusym - przyznała, że bardzo się cieszy na dzisiejszy koncert, również dlatego że - z uwagi na pandemię koronawirusa - nie występuje obecnie tak często, jak jeszcze rok temu. - Bardzo się za tym stęskniłam. Dla artystów nieobecność na scenie jest jak niepodlewanie roślinki - stwierdziła Cleo.

Zapraszamy do obejrzenia wideo, z którego można się dowiedzieć m.in. co Cleo zawdzięcza pewnemu chórowi, kogo bardzo lubi słuchać, jaka będzie jej nowa płyta i... jak lubi spędzać urlop. Artystka zdradziła, że w dzieciństwie, jak wyjeżdżała z rodzicami nad morze lub nad jeziora, zawsze w tle słychać było "Lato z Radiem".

 

Lato z radiem_ok.jpg
"Lato z Radiem" 2021

Cleo zaprezentuje podczas koncertu "Lata z Radiem" wszystko, co najlepsze w jej repertuarze, a zatem nie zabraknie takich przebojów, jak m.in.: "My Słowianie", "Kocham", "Łowcy Gwiazd" czy "Za krokiem krok". A całość wykona wraz z zespołem na tle zapierającego widoku panoramy Tatr w Zakopanem.

Cleo ma w swoim dorobku trzy albumy studyjne: "Hiper/Chimera" (2014; z Donatanem); "Bastet" (2016) i "superNOVA" (2020). 10 września ukaże się jej najnowsza, czwarta płyta "vinyLOVA".


Czytaj także:

Koncerty w ramach "Lata z Radiem" 2021

Tegoroczne muzyczne "Lato z Radiem" to osiem niezwykłych miejsc w Polsce i osiem wyjątkowych, premierowych koncertów. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i jedna zagraniczna, ale równie mocno kojarząca się z radiową Jedynką, czyli Helena Vondrackova - solo i w duetach z Marylą Rodowicz.

A poza tym: De Mono, Pectus, Ania Dąbrowska, Golec uOrkiestra oraz Chopin University Big Band z gośćmi: Danutą Błażejczyk i Ryszardem Rynkowskim. Oraz - na finał wakacyjnej akcji Jedynki - koncert niespodzianka z udziałem tajemniczej (na razie) gwiazdy.

Premiery poszczególnych koncertów będą odbywać się w piątki o godz. 20.00 - zarówno w wersji audio na antenie radiowej Jedynki, jak i w mediach społecznościowych stacji, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl.Kiedy kolejne koncerty?

Pozostałe muzyczne przystanki na trasie Lata z Radiem 2021:
• Maryla Rodowicz i Helena Vondrackova / 2 lipca / Wałbrzych, dziedziniec Zamku Książ
• De Mono / 9 lipca / Muzeum Wsi Lubelskiej
• Chopin University Big Band i goście: Danuta Błażejczyk i Ryszard Rynkowski / 16 lipca / dziedziniec Uniwersytetu Muzycznego
• Pectus / 23 lipca / dom rodzinny braci Szczepaników w Bogoniowicach
• Ania Dąbrowska / 13 sierpnia / Pałac w Nieborowie
• Golec uOrkiestra / 20 sierpnia / Góra Żar
• Koncert niespodzianka / 28 sierpnia / Zakopane

Partnerem koncertu Cleo jest Miasto Zakopane i Hotel Belvedere Zakopane Resort & Spa.

. .

kk

Zobacz więcej na temat: Cleo Zakopane

Czytaj także

Słuchacze zdecydują o losach bohaterów. Interaktywna powieść "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 12:00
Edyta Jungowska, Katarzyna Dąbrowska i Andrzej Mastalerz to tylko część aktorów zaangażowanych w wyjątkowy projekt Polskiego Radia - interaktywne słuchowisko pt. "Klub miłośników Agaty Christie", które od poniedziałku (21 czerwca) pojawi się na antenie Programu 1 w ramach "Lata z Radiem". Po raz pierwszy to słuchacze będą decydowali o losach bohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pół wieku w eterze. "Lato z Radiem" świętuje złoty jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 05:00
Pięćdziesiąt lat temu, o godzinie 11, na antenie Programu 1 Polskiego Radia wybrzmiała "Polka Dziadek". Był to sygnał do rozpoczęcia "Lata z Radiem", audycji wymyślonej przez Aleksandra Tarnawskiego. Audycji, która przez lata zyskiwała grono wiernych słuchaczy i która stała się kultowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystartowało "Lato z Radiem 2021" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:20
Konferencją inauguracyjną rozpoczęła się jubileuszowa 50. edycja legendarnej audycji Programu 1 "Lato z Radiem". Przed nami m.in. trasa reporterska i odkrycia niezwykłych miejscowości na mapie Polski, interaktywna powieść i konkursy, a w każdy piątek o 20.00 - koncerty największych polskich gwiazd. Zapraszamy!
rozwiń zwiń