Największe przeboje De Mono wybrzmiały na scenie "Lata z Radiem" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:30
"Lato z Radiem" świętuje 50. urodziny, a trasa koncertowa trwa w najlepsze! W piątek, 9 lipca, w Muzeum Wsi Lubelskiej, z największymi przebojami w nowych aranżacjach wystąpił zespół De Mono. Zapraszamy do obejrzenia wideo z tego wyjątkowego koncertu!
Lato z Radiem 2021 - koncert De Mono w Muzeum Wsi Lubelskiej
"Lato z Radiem 2021" - koncert De Mono w Muzeum Wsi Lubelskiej Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

W tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, Polskie Radio i Jedynka postawiły na multimedialne transmisje premierowych koncertów, rejestrowanych w niezwykłych miejscach w Polsce. Program 1 emituje je w wakacyjne, piątkowe wieczory.

Największe przeboje De Mono

Trzecim koncertem na trasie "Lata z Radiem 2021" (po Cleo oraz Rodowicz&Vondrackova) jest koncert De Mono. - Usłyszą Państwo naszą grupę w firmowym, przekrojowym repertuarze. Nie zabraknie największych przebojów, ale również nowszych utworów, w tym kompozycji z ostatniej - jak do tej pory - płyty "Reset" - zapowiadał Andrzej Krzywy, wokalista i lider grupy, która na swój koncert dla słuchaczy "Lata z Radiem" wybrała niezwykle malownicze miejsce, czyli Muzeum Wsi Lubelskiej.

W tym przepięknie umiejscowionym i pełnym unikatowych zabytków skansenie kultury ludowej zabrzmiały takie przeboje De Mono, jak m.in. "Kochać inaczej", "Zostańmy sami" czy "Moje miasto nocą". W trakcie koncertu grupa De Mono wystąpiła w składzie: Andrzej Krzywy (wokal), Piotr Kubiaczyk (gitara), Paweł Pełczyński (saksofony, instrumenty perkusyjne), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe), Tomasz Banaś (gitary), Zdzisław Zioło (gitary), Marcin Korbacz (perkusja).

Posłuchaj
53:30 2021_07_09 20_12_24_PR1_Koncerty_Lata_z_Radiem.mp3 "Lato z Radiem 2021" - koncert De Mono (Jedynka)

- Zespół De Mono jest z Jedynką od początku tras koncertowych, czyli od połowy lat 90. Dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, by ekipy Andrzeja Krzywego mogło zabraknąć przy okazji naszego jubileuszu. Tym razem będzie to set akustyczny, w pięknej scenerii na rynku prowincjonalnego miasteczka sprzed lat, a całość zarejestrowana została w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zabrzmiały tu wszystkie najbardziej znane hity zespołu - mówił Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia, tuż przed koncertem.

Tort Lato z Radiem 1200.jpg
Pół wieku w eterze. "Lato z Radiem" świętuje złoty jubileusz

Marcin Kusy podkreślał, że wybór artystów oraz miejsc, w których odbywają się koncerty "Lata z Radiem 2021" nie jest przypadkowy: - Na naszą jubileuszową trasę zaprosiliśmy artystów, którzy nie tylko wielokrotnie występowali dla Jedynki, ale są przede wszystkim przyjaciółmi Polskiego Radia i ulubieńcami naszych słuchaczy - powiedział. 

Partnerem koncertu grupy De Mono jest Muzeum Wsi Lubelskiej.

Niezwykłe koncerty "Lata z Radiem". Kiedy kolejne?

Trasa koncertowa "Lata z Radiem 2021" to osiem niezwykłych miejsc w Polsce i osiem wyjątkowych, premierowych występów. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i jedna zagraniczna, ale równie mocno kojarząca się z radiową Jedynką, czyli Helena Vondrackova - solo i w duetach z Marylą Rodowicz. A poza tym: De Mono, Pectus, Ania Dąbrowska, Golec uOrkiestra oraz Chopin University Big Band z gośćmi: Danutą Błażejczyk i Ryszardem Rynkowskim. Oraz - na finał wakacyjnej akcji Jedynki - koncert niespodzianka z udziałem tajemniczej (na razie) gwiazdy. Ten muzyczny maraton rozpoczęła 25 czerwca Cleo, tydzień później emitowany był koncert z dziedzińca Zamku Książ (Rodowicz & Vondrackova), a teraz pora na muzyczną wycieczkę z zespołem De Mono do Lublina.

Premiery poszczególnych koncertów odbywają się w piątki o godz. 20.00 - zarówno w wersji audio na antenie radiowej Jedynki, jak i w mediach społecznościowych stacji, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl.

Pozostałe muzyczne przystanki na trasie Lata z Radiem 2021:

• Chopin University Big Band i goście: Danuta Błażejczyk i Ryszard Rynkowski (16 lipca na dziedzińcu Uniwersytetu Muzycznego)
• Pectus (23 lipca w domu rodzinnym braci Szczepaników w Bogoniowicach)
• Ania Dąbrowska (13 sierpnia w Pałacu w Nieborowie)
• Golec uOrkiestra (20 sierpnia w Górze Żar)
• Koncert niespodzianka (28 sierpnia w Zakopanem)

Źródło: Polskie Radio/Koncert Cleo w Zakopanem podczas trasy "Lata z Radiem"

***

"Lato z Radiem" to również, a może przede wszystkim codzienna audycja radiowej Jedynki, emitowana przez całe wakacje, od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00. Można jej słuchać także na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem". Dziennikarze Jedynki nadają w tym roku relacje z wyjątkowych miejsc w Polsce. Tradycyjnie Lato z Radiem poprowadzą w tym roku m.in. Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Daniel Wydrych, Joanna Racewicz, Agnieszka Kunikowska i Marzena Kawa.

Tegoroczną nowością trasy jest peleton motocyklowo-rowerowy, przygotowany wspólnie z Polskim Radiem Kierowców. Aż do końca wakacji reporterzy Jedynki przemierzają najpiękniejsze trasy rowerowe i motocyklowe w całym kraju i przygotowują relacje dla słuchaczy.

LZR_Belka_Art.png 

Czytaj także:

DS/mat. prasowy/ans 

Czytaj także

Wolin. "Lato z Radiem" w świecie Słowian i Wikingów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 12:50
W sobotę wyruszaliśmy w pełną przygód podróż w czasie. Przenieśliśmy się w czasy Słowian i Wikingów. Czy Wikingowie naprawdę mieli hełmy z rogami? Jak wyglądały ich łodzie? Z czego robili broń? Jakie ozdoby lubili? Zapraszamy na wycieczkę! 
rozwiń zwiń