''Lato z Radiem'' ze Słupska

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 10:15
Jeden z ostatnich koncertów ‘’Lata z Radiem’’ odbędzie się w Słupsku. Od wczesnego ranka nadajemy z tego pięknego miasta.
Audio
Panorama Słupska
Panorama SłupskaFoto: (źr. www.slupsk.pl, fot. Michał Słupczewski)

Słupsk położony jest na północy kraju i oddalony 18 km od Bałtyku, w dawnych czasach za panowania Księcia pomorskiego Bogusława X  był stolicą Księstwa Pomorskiego.

- Bogusław X uczynił Słupsk stolicą Księstwa Pomorskiego – powiedział w ‘’Lecie z Radiem’’ Andrzej Kaczmarczyk – zastępca burmistrza miasta Słupsk.
Wspaniałe miasto położone w zachodnio-pomorskim jest świetną atrakcją turystyczną dla wypoczywających nad morzem. Położone niecałe dwadzieścia kilometrów od morza często odwiedzane jest przez turystów. Zwłaszcza, że jest co oglądać. Piękna starówka z rynkiem, zamek Książąt Pomorskich, dolina Słupi, ratusz oraz największa kolekcja dzieł Witkacego. Słupsk jest miastem z ogromną tradycją.
- W 2010 roku Słupsk obchodził siedemset lecie ponowienia nadania praw miejskich – dodał w radiowej Jedynce Kaczmarczyk.

To właśnie w Słupsku odbędzie się jeden z ostatnich koncertów na  trasie ‘’Lata z Radiem’’. W sobotę 12 sierpnia na Placu Zwycięstwa zagrają dla państwa: Zakopower, Sylwia Grzeszczak oraz Ania Rusowicz, start o godz. 16.00, wstęp wolny.

Rozmawiali Roman Czejarek oraz Sława Bieńczycka.

Zapraszamy do odsłuchania materiału dźwiękowego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stachursky i polskie hity (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 15:31
Swoje największe hity podczas koncertu "Lata z Radiem w Tarnobrzegu zaprezentował - jak sam o sobie mówi - największy szansonista estradowy w Polsce, czyli Stachursky!
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 sierpnia - Sobota w Lecie z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 16:00
Zapraszamy...
rozwiń zwiń