X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemoc w szkole. "Rozmyły się dawne wzory wychowania"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 20:43
- Trzeba odtworzyć współpracę wszystkich ważnych dla młodych ludzi środowisk wychowawczych, a przede wszystkim rodziny i szkoły - powiedziała psycholog dr Aleksandra Piotrowska podczas debaty w radiowej Jedynce.
Audio
  • Jolanta Zmarzlik, dr Aleksandra Piotrowska i Łukasz Ługowski o przemocy w szkole (Popołudnie z Jedynką)
Przemoc w szkole. Rozmyły się dawne wzory wychowania
Foto: Glow Images/East News

Około 90 proc. spraw, które trafiają do wojewódzkich rzeczników dyscyplinarnych dla nauczycieli dotyczy krzywdzenia dzieci. Także Rzecznik Praw Dziecka otrzymuje skargi, w których najczęstszymi zarzutami wobec nauczycieli są: przemoc fizyczna, psychiczna, molestowanie seksualne, narażenie na niebezpieczeństwo i nieetyczne zachowanie.

- O przemocy mówimy wtedy, gdy posługujemy się agresją, by wywrzeć wpływ na osobę, która jest w jakiś sposób od nas zależna - wyjaśniła psycholog dr Aleksandra Piotrowska z Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP. Goście "Popołudnia z Jedynką" przyznali, że nauczyciele bywają dziś nie tylko sprawcami, ale i ofiarami przemocy w szkole. Dużym problemem jest częsty spór między rodzicami a wychowawcami zamiast współpracy na rzecz dobra dzieci i modzieży.

Łukasz Ługowski, dyrektor młodzieżowego ośrodka terapeutycznego "Kąt" uważa, że podstawą dobrych relacji między nauczycielami i uczniami są jasne zasady oraz rozmowa. - Szkoła nie może być tylko miejscem, gdzie dzieci zdobywają wiedzę, musi być pewnego rodzaju centrum wychowawczym - przyznała Jolanta Zmarzlik z Fundacji Dzieci Niczyje. Jej zdaniem polskie rozwiązania systemowe nie odpowiadają potrzebom uczniów.

Czy wyodrębnienie gimnazjów pogorszyło sytuację? Jakie znaczenie ma wysokość nauczycielskich wynagrodzeń? Zapraszamy do wysłuchania całej debaty. Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.
"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Belfer XXI wieku potrafi przewidzieć przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 12:00
- Dobry nauczyciel potrafi intuicyjnie wyprzedzić zmiany zachodzące w edukacji - o sposobach na aktywną i twórczą edukację w radiowej Jedynce rozmawiali Ewa Kędracka i Marcin Polak z grupy Superbelfrzy.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK bije na alarm. Coraz więcej dzieci nie ćwiczy w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 12:10
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że rozmawiał już z nową minister edukacji narodowej na temat raportu w sprawie rosnącej liczby zwolnień z lekcji wychowania fizycznego.
rozwiń zwiń