X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najczęściej wyszukiwane hasła roku. "Możemy zajrzeć ludziom do głowy"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 22:00
- Dzięki Google Trends dowiadujemy się, co ludzi interesuje, czego wyszukują w danym okresie, czasie i miejscu - powiedział Andrzej Szozda z portalu polskieradio.pl.
Audio
  • Andrzej Szozda (PolskieRadio.pl) o internetowych trendach mijającego roku (Popołudnie z Jedynką)
  • Rola internetu na przykładzie twórczości muzycznej - relacja Patryka Michalskiego (Popołudnie z Jedynką)
Najczęściej wyszukiwane hasła 2013 roku wg zestawienia Google Zeitgeist: w kategorii Wydarzenia - Woodstock, w kategorii Jak...? - lukier, w kategorii Ludzie - Paweł Walker
Najczęściej wyszukiwane hasła 2013 roku wg zestawienia Google Zeitgeist: w kategorii "Wydarzenia" - Woodstock, w kategorii "Jak...?" - lukier, w kategorii "Ludzie" - Paweł WalkerFoto: PAP/Abaca/Tomasz Wojtasik/DPA/Britta Pedersen

Wyniki zestawienia Google Zeitgeist za rok 2013 mogą zaskoczyć. Lista Zeitgeist ("Duch czasu") opiera się na frazach najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Google może m.in. sprawdzić jakie hasła generowały największy ruch na świecie, a jakie w poszczególnych krajach. - Tego typu badania internetu, bardziej niż sondaże, badania opinii czy marketingowe, które są obarczone błędem, pokazują o czym ludzie naprawdę myślą. To dobra wskazówka dla wszystkich; marketerów, producentów, ale i mediów - powiedział Andrzej Szozda w "Popołudniu z Jedynką".

Porównaj polskie i globalne listy popularności >>>

W kategorii "Ludzie" najczęściej wyszukiwaną osobą był Paul Walker, aktor, który 30 listopada zginął w wypadku samochodowym. - Wyraźnie widać, że gdy zdarzył się wypadek, Google oszalał, wszyscy szukali Paula Walkera. Na drugim miejscu znalazła się Anna German, a na trzecim Ewa Chodakowska - mówił dziennikarz portalu PolskieRadio.pl. Anna German, już w kontekście serialu, pojawia się także na pierwszym miejscu w kategorii "Program TV".

W raporcie możemy znaleźć najczęściej wyszukiwane przez Polaków w minionym roku nazwiska sportowców, tytuły filmów i wydarzenia, ale także poznać najbardziej poszukiwane frazy rozpoczynające się od słów "czym jest" lub "jak".

- Na pierwszym miejscu zapytań "Jak... ?" znajduje się "Jak zrobić lukier?". Kolejne miejsca to już bardziej bieżące zapytania dotyczące naszego codziennego życia, czyli "Jak segregować śmieci?" i "Jak usunąć fb" - podaje gość Kamili Terpiał-Szubartowicz.

Także znany portal społecznościowy z końcem roku dokonał analizy tematów, którymi ludzie najchętniej chcieli się dzielić. - W obrębie światowej społeczności Facebooka najwięcej dyskutowano o papieżu Franciszku -

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mandela nie żyje. Specjalna witryna Google: Nelson Mandela Digital Archive Project

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 14:35
W piątek na stronie głównej przeglądarki Google pod paskiem wyszukiwania pojawił się link do witryny poświęconej pamięci Nelsona Mandeli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Redakcje polecają". PolskieRadio.pl w Google News

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 14:06
W polskiej wersji Google News pojawiła się sekcja "Redakcje polecają", w której serwisy zewnętrzne mogą prezentować tytuły swoich tekstów. W projekcie bierze udział m.in. portal Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul Walker, Anna German i... iPhone 5s. Google ujawnia, czego szukaliśmy w sieci w 2013

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 14:26
Ewa Chodakowska i Anna German popularniejsze od papieża Franciszka i Nelsona Mandeli. Zestawienie Google Zeitgeist pokazuje, co nas naprawdę interesowało w 2013 roku.
rozwiń zwiń