Jak posłanka Pawłowicz przyczyniła się do koncertu WOŚP dla Łukasza

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 18:18
- Kiedy dzień po Finale mieliśmy konferencję prasową, pierwsze pytanie, jakie padło dotyczyło pani poseł, której kompletnie nie znałem. Zacytowano mi jej wypowiedź, w której twierdziła, że WOŚP to pranie mózgu, a zebrane pieniądze w połowie są gdzieś przekręcone - mówił w Jedynce Jurek Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o specjalnym koncercie dla Łukasza Berezaka (Popołudnie z Jedynką)
Łukasz Berezak i Jerzy Owsiak
Łukasz Berezak i Jerzy Owsiak Foto: PAP/Marcin Bielecki

Drugim impulsem do zorganizowania specjalnego koncertu dla nieuleczalnie chorego wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Łukasza Berezaka był e-mail, którego Jurek Owsiak otrzymał tuż przed wspomnianą konferencją. Przeczytał w nim, że w dniu 22. Finału WÓSP 10-latek tłumaczył przed kamerami telewizyjnymi, że chce pomagać innym chorym, dla których jest jeszcze nadzieja na wyleczenie.

Pawłowicz uderza w Owsiaka: nie dawajcie pieniędzy na WOŚP! >>>

- Z Łukaszem koresponduję już jakiś czas. Lubię pisać listy, a jeden z nich wisi nawet u niego na ścianie. Łukasz jest śmiertelnie chory. Choroba, na którą cierpi jest bardzo męcząca. Mimo to, po raz drugi zbierał dla Orkiestry - podkreślał w "Popołudniu z Jedynką" Jurek Owsiak.

We wtorek przed blokiem Łukasza w Szczecinie stanęła scena, na której wystąpili: Enej, Kamil Bednarek, Łona i Webber, Raggafaya i Damian Ukeje. - Wszyscy zagrali przepięknie. Była nawet orkiestra wojskowa. Baliśmy się pytać czy słonie też będą, bo gdybyśmy zapytali, to pewnie by były. Przyjechali motocykliści, offroadowcy i strażacy, którzy wzięli Łukasza na przejażdżkę. Było wzruszająco i bardzo miło. Łukasz poczuł niesamowitą empatię od wszystkich, którzy byli na koncercie - relacjonował szef Fundacji WOŚP.

Serduszko numer 22 wylicytowane! >>>

Do 15 stycznia na konto Fundacji WOŚP wpłynęło blisko 35,5 mln złotych. 15 tysięcy zł pochodzi z licytacji złotego serduszka nr 22, która przeprowadzona była podczas niedzielnego finału w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

Wciąż natomiast licytować można przez internet atrakcje od radiowej Jedynki: kubek "Sygnałów dnia" z autografami Krzysztofa Grzesiowskiego i Daniela Wydrycha, współprowadzenie "Muzycznej Jedynki" i weekend na trasie "Lata z Radiem 2014".

Licytuj dla WOŚP atrakcje radiowej Jedynki >>>

Dokładna suma zebrana podczas 22. Finału WÓSP ma być ogłoszona 8 marca.

Rozmawiał Mariusz Syta.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na koncie WOŚP już ponad 35 milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 17:46
Po niedzielnym 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak znów ochrypł. Ale chyba warto było poświęcić głos dla słusznej sprawy. Zebrane miliony cieszą, a to jeszcze nie koniec zbiórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort pracy: Fundacja WOŚP przeznacza na pomoc 92 procent zebranych środków

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 23:59
- Te dane mówią o wyjątkowo dużej skuteczności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedział rzecznik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Janusz Sejmej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK skontroluje WOŚP? Prezes izby tego nie wyklucza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 17:00
Najwyższa Izba Kontroli nie wyklucza, że przyjrzy się finansom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zastrzegł w radiowej Trójce, że ewentualna kontrola uzależniona jest od wpłynięcia wniosku w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak spotkał się z chorym Łukaszem. "To jest wspaniały gość"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 19:39
Jerzy Owsiak zorganizował w Szczecinie koncert dla nieuleczalnie chorego wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Łukasza Berezaka. Zagrał m.in. zespół Enej, a pod sceną zjawili się motocykliści i drużyna futbolu amerykańskiego.
rozwiń zwiń