Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:37
- Mogę już z przyjemnością zapowiedzieć, że szykuje się wielkie wydarzenie. Właśnie na Przystanku Woodstock Budka Suflera zagra swój ostatni koncert w 40-letniej karierze i będzie to materiał z płyty "Cień wielkiej góry" - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o tegorocznym Festiwalu Przystanek Woodstock i aukcjach na rzecz 22. Finału WOŚP (Popołudnie z Jedynką)

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Szef Fundacji WOŚP poinformował także z radością, że ubiegłoroczna edycja festiwalu, którego patronem jest radiowa Jedynka, czyli 19. Przystanek Woodstock został zwycięzcą kategorii krajowy Koncert Roku w plebiscycie czytelników magazynu "Teraz Rock". - Głosami tych samych czytelników płytą numer 1 został koncert zespołu Happysad zarejestrowany na Przystanku  - powiedział.

Budka Suflera gwiazdą cyklu "Bez tajemnic" >>>

A w czasie, gdy Jerzy Owsiak ogłaszał te nowiny, na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaksięgowano już 27 574 140 złotych, zebranych podczas tegorocznego finału. Słuchacze radiowej Jedynki także włączyli się w orkiestrową zbiórkę biorąc udział w licytacji serduszka numer 22 oraz dodatkowych atrakcji w postaci: kubka "Sygnałów dnia", weekendu na trasie "Lata z Radiem" oraz współprowadzenia "Muzycznej Jedynki" .

Pozostałe licytacje na rzecz 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwają do 14 lutego.

Jerzy Owsiak na antenie radiowej Jedynki powrócił do tematu nienarodzonych bliźniąt , których rodzice zarzucają szpitalowi we Włocławku zaniedbanie. Po tym, jak dzieci zmarły kilkanaście godzin przed planowanym porodem przez cesarskie cięcie, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zlecił kontrolę wszystkich oddziałów ginekologiczno-położniczych w całym kraju. - Kontrola nie jest rzeczą złą. Na szczęście nie słyszymy o takich sytuacjach co dzień. Chcemy, by ten przypadek był jednym z niewielu, a za moment jednym jedynym, a w końcu by w ogóle takich przypadków nie było - podkreślił.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/mm)

Czytaj także

Cugowski: wielki sukces artystyczny nie przełożył się pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 15:09
Pierwsza płyta Budki Suflera rozeszła się jak świeże bułeczki. Choć zespól wiele na niej nie zarobił. Takie to były czasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak podsumowuje 19. Przystanek Woodstock: tu nie ma mówienia o rzeczach błahych

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 23:00
- Ten festiwal zawsze uczy pokory, a 19. edycja szczególnie nauczyła nas jednej rzeczy, że warto o niego walczyć pokazując go w świecie - powiedział Jurek Owsiak podsumowując zakończony 19. Przystanek Woodstock.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez tajemnic. Budką Suflera o zagranicznych koncertach

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 12:00
Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zaliszewski grają razem już prawie 40 lat. W ten weekend przyszli do radiowej Jedynki. Mówią o dotychczasowej karierze oraz o planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez tajemnic. Budka Suflera o swych piosenkach

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 11:00
Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zaliszewski grają razem już prawie 40 lat. W ten weekend przyszli do radiowej Jedynki. Mówią o dotychczasowej karierze oraz o planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najczęściej wyszukiwane hasła roku. "Możemy zajrzeć ludziom do głowy"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 22:00
- Dzięki Google Trends dowiadujemy się, co ludzi interesuje, czego wyszukują w danym okresie, czasie i miejscu - powiedział Andrzej Szozda z portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz i jego utwór, który tydzień trzymał słuchaczy w niepewności

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 17:10
- Słynna "Jolka, Jolka, pamiętasz" to nie fabuła, ale dokument opisujący moje ówczesne perypetie życiowe - przyznaje Marek Dutkiewicz. Ujawnia też niezbyt znaną historię tego, w jaki sposób pieśń dotarła do słuchaczy
rozwiń zwiń

Czytaj także

810 złotych za kubek radiowej Jedynki. Nasze aukcje na rzecz WOŚP zakończone

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 17:00
W czwartek zakończyła się licytacja kubka radiowej Jedynki. Na konto 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi dodatkowych 810 złotych. We wtorek, 21 stycznia dobiegły końca dwie inne jedynkowych aukcje internetowych.
rozwiń zwiń