X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kampania "Bezpieczny stok": jak szaleć, to tylko w kasku!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 22:08
"Najważniejsza komenda na stoku: KASKI WŁÓŻ" - z tym hasłem na trasy wyruszyli ratownicy górscy, którzy w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny stok" propagować będą bezpieczną jazdę na nartach i snowboardzie.
Audio
  • Akcja "Bezpieczny stok" rozpoczęta (Popołudnie z Jedynką)
Taki widok organizatorów kampanii Bezpieczny stok cieszy najbardziej Dzieci i dorośli w kaskach, bezpieczni na stoku.
Taki widok organizatorów kampanii "Bezpieczny stok" cieszy najbardziej! Dzieci i dorośli w kaskach, bezpieczni na stoku. Foto: East News/Glow Images

Akcje prowadzą wspólnie ratownicy GOPR i TOPR oraz funkcjonariusze Policji. Ratowniczka górska Małgorzata Adamska podkreśla, że trasami jeździ bardzo wiele osób, które nadużywają prędkości. Problemem jest także bezmyślność. - Mamy za zadanie nauczyć wszystkich, którzy są na stoku, jak się właściwie zachowywać, co zrobić, jeśli zobaczymy wypadek - powiedziała na antenie Jedynki.

W ramach kampanii organizatorzy główny akcent kładą na propagowanie bezpiecznej jazdy wśród dzieci i młodzieży, a w szczególności na jazdę w kasku. Ale akcja skierowana jest do wszystkich użytkowników tras i ma na celu stworzenie swoistej mody na kaski. - Przy wypadkach, zderzeniach głowa zawsze o coś uderza. Nawet śnieg nie zawsze jest miękki i puszysty. Dojść może do wstrząśnienia mózgu, a nawet większych problemów - dodała Adamska.

Kampania nie jest przedsięwzięciem jednorazowym, trwa już od kilku lat, jest kontynuowana i powiększana o nowe elementy z każdym kolejnym sezonem zimowym.

- Pojawimy się wszędzie tam, gdzie są nasze ośrodki narciarskie. Tym razem, ze względu na kapryśną zimę, będziemy na 15 stokach, a nie, jak zazwyczaj, na 30 - wyjaśniła Sylwia Groszek, przedstawicielka organizatora kampanii - Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

Akcji patronuje radiowa Jedynka; relacji z kolejnych spotkań na stokach będzie można słuchać na naszej antenie.

"Popołudnie z Jedynką" na naszej antenie - od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/mm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Suwalszczyzna atrakcyjna nie tylko latem, ale też zimą

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 09:33
Północno-wschodnia Polska kojarzy się latem z lasami, jeziorami i nieskażoną jeszcze przyrodą, a zimą z mrozami, bo to przecież polski "biegun zimna". - Ale Suwałki i okolice też warto odwiedzić również zimą, nie tylko latem - zachwala prezydent miasta Czesław Renkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alpejskie aspiracje polskich gór

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 08:49
Pojawili się inwestorzy, którzy chcą wyłożyć miliony na budowę nowoczesnych ośrodków narciarskich poza Tatrami. Czy narciarze uciekną z najwyższych polskich gór do Zawoi i pod Wadowice - zastanawia się "Metro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tanie linie nie zawsze najtańsze dla narciarzy

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 16:40
Na narty za granicę coraz częściej latamy tanimi liniami. Sprawdziliśmy, czy samolot za przysłowiową złotówkę gwarantuje rzeczywiście najmniejsze koszty podróży.
rozwiń zwiń