X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsza pomoc? Z WOŚP - śpiewająco!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 18:19
Trwa trzecia edycja konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować", który Fundacja WOŚP prowadzi w szkołach podstawowych. Jurek Owsiak mówił w radiowej Jedynce, że marzy o wprowadzeniu pierwszej pomocy jako obligatoryjnych zajęć szkolnych.
Audio
  • Jurek Owsiak o programie i konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować" (Popołudnie z Jedynką)
Nauka pierwszej pomocy w ramach programu WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować
Nauka pierwszej pomocy w ramach programu WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować"Foto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Od 2006 roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzi Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR), który objął 91 proc. szkół podstawowych w Polsce. W jego ramach już najmłodsze dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami pierwszej pomocy. - Przez ten czas półtora miliona dzieci i prawie 30 tysięcy nauczycieli uczyło się na czym to polega, a 65 000 fantomów służy w szkołach do nauki resuscytacji - mówił w radiowej Jedynce Jurek Owsiak.

Programowi towarzyszy konkurs, w ramach którego uczniowie z biorących w nim udział szkół układają wiersze i piosenki na temat pierwszej pomocy, a nawet odgrywają tematyczne przedstawienia. Tegoroczny konkurs polega na stworzeniu autorskiego utworu słowno–muzycznego podejmującego wybraną tematykę: ratowania życia ludzkiego, podstawowych czynności ratujących życie; nabywania wiedzy dotyczącej podstawowych czynności ratujących życie. - Przyszło do nas kilkadziesiąt piosenek, w których zawarte są algorytmy resuscytacji - mówił w "Popołudniu z Jedynką". - W Polsce ciągle powszechna nauka pierwszej pomocy jest pod wielkim znakiem zapytania. Cieszymy się, że dzieci się jej uczą, niestety później nie jest to kontynuowane.

Jak Jerzy Owsiak ocenia zmiany w przepisach o prowadzeniu zbiórek publicznych i kiedy rozpocznie się kolejna edycja Akcji Miś pod hasłem "Nie bij mnie - kochaj mnie!"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, która prowadził Mariusz Syta.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/mp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Owsiak o Choinkach Jedynki: dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w takich akcjach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 22:03
Podczas trzeciej licytacji prac znanych Polaków, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej Choinki Jedynki, obraz Jurka Owsiak została wylicytowany za 3 tysiące złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc wobec dzieci. Owsiak: mamy prawo mówić o tym głośno

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 19:39
- To powinien być nasz temat codzienny, nie tylko wtedy, gdy się wydarzyła tragedia - powiedział w radiowej Jedynce szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Wraz z Mirosławą Kątną wziął udział w debacie nt. zapobiegania przemocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serduszko WOŚP numer 22 wylicytowane za 15 tys. złotych

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 19:49
Pan Edwardem z Kosowa wylicytował w radiowej Jedynce serduszko WOŚP z numerem 22. Wieczorem zakończyła się na naszej antenie pasjonująca licytacji
rozwiń zwiń