X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Holland na Przystanku Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 17:12
- Osoba niesamowicie zasłużona dla polskiej kultury będzie razem z nami. Podczas spotkań Akademii Sztuk Przepięknych będziemy mogli z nią porozmawiać, zapytać o wszystko - tą informacją Jurek Owsiak zakończył spotkanie ze słuchaczami radiowej Jedynki. A rozpoczął je równie dobrymi wieściami...
Audio
  • Jurek Owsiak o Nagrodzie Jerzmanowskich oraz spotkaniach z Agnieszką Holland w Akademii Sztuk Przepięknych na 20. Przystanku Woodstock (Popołudnie z Jedynką)
Agnieszka Holland
Agnieszka HollandFoto: Marlena Borawska/PR

Z radością przekazujemy informację o przyznaniu Jerzemu Owsiakowi Nagrody Jerzmanowskich za 2014 rok!

Nagroda Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich przyznawana jest osobom, które przez swe prace literackie, naukowe lub humanitarne, dokonywane z pożytkiem dla ojczystego kraju, potrafią zająć wybitne stanowisko w społeczeństwie polskim.

- Czuję się bardzo doceniony i potwierdzam, że to, co robimy - bo nie tylko ja, ale cały zespół - od 22 lat, pozostawia ślad i w nas pozostaje - powiedział szef WOŚP w "Popołudniu z Jedynką".

Owsiak wyraził żal, że o postaci Erazma Jerzmanowskiego - niezwykłej w jego ocenie - tak mało się mówi w Polsce. - Powstaniec styczniowy, zdobywca patentów, mecenas polskich inicjatyw w Ameryce. Zdobywszy ogromną fortunę wrócił do Polski i stworzył nagrodę, która laureatom pozwalała na kilka lat spokojnej działalności - opowiadał w Jedynce.

Do pierwszych laureatów nagrody należeli: kard. Adam Stefan Sapieha, Henryk Sienkiewicz czy Ignacy Paderewski, a po jej wznowieniu w 2009 roku m.in. Janina Ochojska i Andrzej Zoll.

"Tegoroczny laureat, Jerzy Owsiak, stworzył niezwykłe dzieło - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - która przekształciła się w ogromny ruch społeczny angażujący tysiące wolontariuszy, przede wszystkim ludzi młodych, dla których jest to nadzwyczajna lekcja aktywności obywatelskiej i solidarności społecznej." - podaje PAU w uzasadnieniu.
- To jest docenienie całej fundacji. A Fundacja WOŚP to nie tylko ludzie w niej pracujący, ale także miliony Polaków, którzy uczestniczą w tym wspaniałym dziele - dodał Jurek Owsiak.

W rozmowie z Patrykiem Michalskim szef WOŚP zdradził także szczegóły finału Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", który odbędzie się w maju w Warszawie. Patronem medialnym programu jest radiowa Jedynka.
"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza pomoc? Z WOŚP - śpiewająco!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 18:19
Trwa trzecia edycja konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować", który Fundacja WOŚP prowadzi w szkołach podstawowych. Jurek Owsiak mówił w radiowej Jedynce, że marzy o wprowadzeniu pierwszej pomocy jako obligatoryjnych zajęć szkolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Pszoniak: "Dziecko Rosemary" Holland nie jest remakiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 01:00
- Akcja będzie się dziać nie w Nowym Jorku, a w Paryżu - w XVI dzielnicy, która ma bardzo burżuazyjny charakter. Inny niż w filmie Romka Polańskiego będzie też klimat tej opowieści - mówił w radiowej Jedynce aktor, który w miniserialu "Dziecko Rosemary" wciela się w jedną z ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock, sektorówka i polskie przemiany. "Mamy z czego być dumni"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
- Wczoraj, chyba z milionami Polaków, obejrzeliśmy reklamówkę, która mówi o naszych 10 latach we wspólnej Europie. Pojawia się w niej flaga, którą dwukrotnie rozwinięto na Przystanku i widząc to, poczuliśmy ogromną dumę - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń