Tydzień nagród i wdzięczności Jurka Owsiaka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 21:03
Nagrody od Konfederacji Lewiatan, miesięcznika "Zwierciadło" oraz województwa lubelskiego trafiły do szefa WOŚP oraz jego żony Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. - Nie omieszkam w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy z nami współpracują, ale i tym, którzy są z nami tylko przez chwilę podczas Finału - powiedział Jurek Owsiak w Jedynce.
Audio
  • Jurek Owsiak o znaczeniu otrzymywanych wyróżnień (Popołudnie z Jedynką)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jerzy Owsiak, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, twórca jednej z największych cyklicznych imprez muzycznych - Przystanku Woodstock dostał 19 maja nagrodę za odważne myślenie, przyznaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi. Podczas uroczystej gali z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Kapituła Nagród Lewiatana i Zarząd Konfederacji Lewiatan wyróżniły także: Leszka Balcerowicza, Marka Belkę i Tomasza Zaboklickiego. - Lewiatan jest niezwykłą nagrodą, bo przyznają ją ludzie, którzy się znają na biznesie. Ja sam przysłuchuję się i jestem pełen uznania dla ludzi którzy mają nie głupie, ale odważne myśli - mówił Owsiak w "Popołudniu z Jedynką".
Z kolei Kryształowe Zwierciadła przyznawane są "osobom publicznym za ich dokonania, postawy i cechy charakteru. Od 9 lat nagrody otrzymują Ludzie Dialogu – ci którzy łączą, a nie dzielą." - Ta nagroda powinna dopingować wszystkie pary, że powinniśmy się nawzajem wzmacniać. To moja żona jest osobą, która prowadzi całą medyczną stronę naszej działalności - dodał szef WOŚP.

Kiedy więc mówił o przyznanym mu medalu "Zasłużony dla województwa lubelskiego" wyraził życzenie, by tego typu nagrody były w dwóch egzemplarzach. - Wtedy by zauważono, że to jest para, która pracuje - podkreślił.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Akcja WOŚP: misie przeciwko przemocy wobec dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 08:15
16 kwietnia na ulicach w ponad stu miastach i miasteczkach w całej Polsce pojawią się zabandażowane pluszowe misie z karteczką "Nie bij mnie - kochaj mnie!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: Historia Misia to akcja skierowana do nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 16:31
- Może mniej do bandytów, którzy biją dzieci, bo ci najczęściej nie mają tej świadomości bądź robią to z premedytacją, ale apelujemy do ludzi, którzy to widzą, słyszą, jako sąsiedzi czy nauczyciele i mogą zwrócić uwagę - powiedział Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock, sektorówka i polskie przemiany. "Mamy z czego być dumni"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
- Wczoraj, chyba z milionami Polaków, obejrzeliśmy reklamówkę, która mówi o naszych 10 latach we wspólnej Europie. Pojawia się w niej flaga, którą dwukrotnie rozwinięto na Przystanku i widząc to, poczuliśmy ogromną dumę - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Holland na Przystanku Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 17:12
- Osoba niesamowicie zasłużona dla polskiej kultury będzie razem z nami. Podczas spotkań Akademii Sztuk Przepięknych będziemy mogli z nią porozmawiać, zapytać o wszystko - tą informacją Jurek Owsiak zakończył spotkanie ze słuchaczami radiowej Jedynki. A rozpoczął je równie dobrymi wieściami...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bóg mordu" w Kostrzynie - teatr opanuje Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 17:10
Była muzyka jazzowa, była operetka, czas na teatr! Na 20. Przystanku Woodstock aktorzy Teatru 6. piętro - Michał Żebrowski, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska i Cezary Pazura - wystawią "Boga mordu" w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.
rozwiń zwiń