Finaliści konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" zaśpiewają o pierwszej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 19:36
- Chcemy zwrócić tym konkursem uwagę Ministerstwa Edukacji, aby wytyczne programu pierwszej pomocy znalazły się na stałe w podręcznikach. Mam nadzieję, że od września 2015 roku będą już mogły z nich korzystać dzieci z klas I-III szkoły podstawowej - mówił w Jedynce Jerzy Owsiak.
Audio
  • Jerzy Owsiak o finale 3. edycji konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" (Popołudnie z Jedynką)
Jerzy Owsiak w studiu radiowej Jedynki
Jerzy Owsiak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Finał trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu z wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy "Ratujemy i Uczymy Ratować" odbędzie się w piątek 30 maja w Warszawie. Z ponad 5 tys. szkół, które się zgłosiły o zwycięstwo powalczy 15 z nich.

Jednym z elementów finałowej rywalizacji będzie wykonanie piosenki na temat pierwszej pomocy. - Pierwsi pojęli to Amerykanie, że jeśli chcemy rozpropagować jakieś edukacyjne działania, np. żeby dzieciaki myły zęby albo piły mleko, to musi być wsparcie najróżniejszych sytuacji. W tym celu korzysta się choćby ze wsparcia celebrytów, którzy reklamują, pomagają albo mówią o jakiejś akcji. Piosenka natomiast to najpiękniejsza rzecz - tłumaczył w "Popołudniu z Jedynką" Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która organizuje konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Gość Jedynki zdradził również w audycji, że zaproszenie do Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 20. Przystanku Woodstock (31.07 - 2.08) przyjęła satyryczka Maria Czubaszek.

Rozmawiał Mariusz Syta.

pg/bch

Czytaj także

Agnieszka Holland na Przystanku Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 17:12
- Osoba niesamowicie zasłużona dla polskiej kultury będzie razem z nami. Podczas spotkań Akademii Sztuk Przepięknych będziemy mogli z nią porozmawiać, zapytać o wszystko - tą informacją Jurek Owsiak zakończył spotkanie ze słuchaczami radiowej Jedynki. A rozpoczął je równie dobrymi wieściami...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak po karambolu na S8: namawiamy na szkolenia i pozoracje

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 19:25
- Wszyscy się zgodzą, że był totalny bałagan, brakowało koordynacji, a my tego uczymy. Już od 8 lat na Przystanku Woodstock uczymy koordynacji masowego zdarzenia: ktoś musi rządzić, ktoś wykonywać polecenia. Tego zabrakło przy tym wypadku - mówił szef WOŚP w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tydzień nagród i wdzięczności Jurka Owsiaka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 21:03
Nagrody od Konfederacji Lewiatan, miesięcznika "Zwierciadło" oraz województwa lubelskiego trafiły do szefa WOŚP oraz jego żony Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. - Nie omieszkam w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy z nami współpracują, ale i tym, którzy są z nami tylko przez chwilę podczas Finału - powiedział Jurek Owsiak w Jedynce.
rozwiń zwiń