X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radosław Sikorski: Polska jest po stronie tych, którzy walczą o wolność i demokrację

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 16:40
Lider Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew odbierze we wtorek w Warszawie Nagrodę Solidarności. - To jest sygnał, że my jesteśmy na tyle silni, że możemy okazywać solidarność z innymi, którzy dzisiaj walczą o wolność - mówił w radiowej Jedynce Radosław Sikorski.
Audio
  • Radosław Sikorski o polskiej polityce zagranicznej (Popołudnie z Jedynką)
Radosław Sikorski
Radosław SikorskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

40 zagranicznych delegacji, kilkunastu przywódców państw Unii Europejskiej i NATO, a także prezydent elekt Ukrainy. We wtorek w Warszawie rozpoczęły się obchody Święta Wolności, organizowane w 25-tą rocznicę wyborów czerwcowych. Z tej okazji na Zamku Królewskim zostanie po raz pierwszy wręczona ustanowiona przez MSZ Nagroda Solidarności. - To jest demokratyczny nobel - tak o nagrodzie mówił w "Popołudniu z Jedynką" minister spraw zagranicznych.

<<< 4 czerwca 1989 - zobacz serwis specjalny >>>

Radosław Sikorski tłumaczył dlaczego zdecydowano się przyznawać takie wyróżnienie. - To jest element naszej strategicznej decyzji, aby Polska była liderem procesów demokratyzacyjnych, aby Warszawa była stolicą instytucji pracujących na rzecz demokratyzacji świata, ale w szczególności naszego sąsiedztwa. (…) To jest sygnał, że my dziś jesteśmy na tyle silni, że możemy okazywać solidarność z innymi, którzy walczą o wolność. Jest to sygnał, że Polska jest po stronie tych, którzy dzisiaj walczą o wolność i demokrację - zaznaczył.

>>>Zapis całej rozmowy

Szef MSZ podkreślił, że świat docenia nasze starania w kwestii szerzenia demokratycznych standardów. - To, że na te uroczystości 25-lecia przyjechała cała śmietanka wolnego świata, to rzeczywiście świadczy o tym, że rola Polski jest dostrzegana - dodał.

"Francja nie powinna sprzedawać okrętów Rosji"

Sikorski w radiowej Jedynce odniósł się także do wywiadu, którego udzielił "Le Monde". Minister spraw zagranicznych w rozmowie z francuskimi dziennikarzami zaznaczył, że Francja powinna wycofać się z opiewającego na 1,2 mld euro kontraktu na sprzedaż Rosji okrętów desantowych Mistral. - Jako Unia Europejska uznaliśmy Rosję za agresora na Krymie, a generalnie agresorom nie sprzedaje się nowoczesnego uzbrojenia. Tym bardziej w sytuacji, gdy rosyjscy generałowie mówią, że gdyby mieli to właśnie uzbrojenie to np. woja z Gruzją byłaby krótsza i bardziej zdecydowana. Gruzja i Ukraina to partnerzy UE, więc nie powinniśmy ułatwiać presji wojskowej na te kraje - przekonywał.

Okręt desantowy Mistral ma blisko 24 tysięcy ton wyporności. W rejsach transoceanicznych może transportować 40 czołgów, 450 żołnierzy i 16 ciężkich śmigłowców.

(aj/ag)

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lider krymskich Tatarów Mustafa Dżemilew odbierze Nagrodę Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 11:27
Mustafa Dżemilew, tak jak większość Tatarów, nie zaakceptował aneksji swojej ojczyzny, Półwyspu Krymskiego, przez Rosję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Tadeusz Gocłowski: 4 czerwca to najważniejsza data, to nasz sukces

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 06:30
- Nie plebania w Wilanowie, gdzie prowadziliśmy rozmowy na najwyższym szczeblu, nie Magdalenka, nawet nie Okrągły Stół, ale wybory 4 czerwca 1989 roku były najważniejszym dla mnie wydarzeniem - mówi abp Tadeusz Gocłowski, były metropolita gdański. - To był dzień, kiedy naród sam zdecydował, że komunizm trzeba odrzucić.
rozwiń zwiń