II Wybory Miss Polski na wózku - kobiecość w nowych warunkach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:46
- Mocno tego aspektu dotykamy, tu trzeba założyć sukienkę, buty na obcasie i pokazać się publicznie na wózku. Dla kobiet to temat trudny, chciałam się z nim zmierzyć, stąd decyzja o udziale w konkursie - mówi Beata Jałocha, finalistka II Wyborów Miss Polski na Wózku.
Audio
  • Warsztaty finalistek II Wyborów Miss Polski na wózku (Popołudnie z Jedynką)
Finalistki II Wyborów Miss na wózku pracują nad choreografią
Finalistki II Wyborów Miss na wózku pracują nad choreografiąFoto: Dawid Fuz/dzięki uprzejmości Fundacji Jedyna Taka

Sukces zorganizowanych w zeszłym roku po raz pierwszy w Polsce wyborów najpiękniejszej kobiety poruszającej się na wózku, w tym roku ośmielił jeszcze więcej dziewczyn i pań do udziału w konkursie.

I Wybory Miss Polski na wózku - wyniki i galeria >>>

Tu znaczenia nie ma wiek, zawód ani stan cywilny. Spośród 78 kandydatek internauci wybrali 10 finalistek. Kolejne dwie wybrało jury konkursu, któremu patronuje radiowa Jedynka, a cała 12-tka spotkała się na warsztatach przygotowawczych do gali finałowej. Finalistki wraz z psychologiem przygotowują się do wystąpień publicznych i uczą radzenia sobie ze stresem. Pracują już także nad choreografią, która jest bardzo ważnym elementem każdego konkursu piękności.

- Wybory to kolejny po wypadku krok w stronę wyjścia do ludzi na nowych warunkach, bo na wózku - mówi jedna z kandydatek Beata Jałocha. Jej zdaniem konkurs jest ważny zarówno dla niepełnosprawnych kobiet, jak i ludzi poruszających się bez problemów. - Oswajamy ich z niepełnosprawnością, uczymy, że wózek to coś normalnego, że to nie przeszkoda ani bariera - podkreśla w radiowej Jedynce. Samym uczestniczkom daje możliwość spotkania nowych ludzi, często borykających się z podobnymi problemami.

Warsztaty finalistek odwiedził Wojciech Urban, zapraszamy do wysłuchania całej relacji.

Wielki finał II Wyborów Miss Polski na wózku odbędzie się 16 sierpnia w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska na warszawskim Bemowie. wstęp wolny.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz, pg)

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finalistki I Wyborów Miss Polski na Wózku: też nosimy szpilki

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 22:00
- Wózek jest tylko dodatkiem do duszy i do ciała. Nie chcemy, by niepełnosprawność kojarzyła się z litością - opowiadają piękne i silne kobiety, które wystartowały w pierwszych w Polsce wyborach miss na wózku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miss na wózku. Kalendarze, które przełamują stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 17:51
Po I Wyborach Miss na Wózku, którym patronowała radiowa Jedynka, przyszedł czas na kolejną odważną inicjatywę Fundacji Jedyna Taka. Na 2014 dziewczyny poruszające się na wózkach przygotowały dwa wyjątkowe kalendarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Wybory Miss Polski na wózku 2014 - przyjdźcie, by poznać najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 15:45
Już po raz drugi radiowa Jedynka ma przyjemność patronować temu niezwykłemu przedsięwzięciu. Wybory Miss Polski na wózku są inicjatywą społeczną, która ma wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie.
rozwiń zwiń