X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gronkiewicz-Waltz: Pawlak zachował się nie fair

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 16:26
- Waldemar Pawlak był bardzo zaskoczony, że przegrał wybory na szefa PSL i teraz chciał wykorzystać moment do przywrócenia swojej pozycji - tak zamieszanie w szeregach Polskiego Stronnictwa Ludowego komentowała w radiowej Jedynce prezydent Warszawy i wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Audio
  • Prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz o zamieszaniu w Sejmie oraz o sprawie prof. Bogdana Chazana (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
  • Opinie po głosowaniach w Sejmie zebrał Krzysztof Horwat (Popołudnie z Jedynką)
Prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-WaltzFoto: PAP/Paweł Supernak

Tuż przed sejmowym głosowaniem nad wnioskiem PiS o udzielenie wotum nieufności ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi Waldemar Pawlak poprosił o przerwę. - Przeszukano pokój poselski, mieszkanie posła na Sejm, faktycznie oskarżono polityka przed ważnym głosowaniem. W środowisku polityków istnieje gotowość do swoistego uboju rytualnego, bez ogłuszania. Nie postawiono żadnych zarzutów, nie znaleziono nic, co było we wniosku prokuratury, podane jako dowody - mówił były lider ludowców.

Pawlak chciał, by marszałek Sejmu ogłosiła przerwę w posiedzeniu do 22 lipca. Do tego czasu prokurator generalny w trybie nadzoru nad prokuraturą i premier w trybie nadzoru nad CBA mieli przedstawić Sejmowi informację - czy są poważne zarzuty wobec posła PSL Jana Burego, którego biuro zostało we czwartek przeszukane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Ostatecznie Sejm nie przełożył głosowania. Koalicja obroniła Sienkiewicza i tylko Pawlak wstrzymał się od głosu. Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała w radiowej Jedynce, że po tym głosowaniu "odetchnęła z ulgą".

- Albo koalicja jest, albo jej nie ma. Alternatywą byłyby wcześniejsze wybory - dodała. Jej zdaniem, całe zamieszanie spowodowane jest rywalizacją o przywództwo między Pawlakiem a Piechocińskim. - Szkoda, bo wewnętrzne rozgrywki w żadnej partii, również w PSL, nie powinny wpływać na stabilizację państwa - mówiła. Według niej, dotychczasowa współpraca z obecnym prezesem Stronnictwa nie daje powodów, by wątpić w trwałość koalicji.  - Wszystkie uzgodnienia, czasami po ciężkich, męskich, szorstkich rozmowach są dotrzymywane - dodała.

Pytana o to, z którym liderem PSL współpracowało się lepiej, powiedziała: - Lubię Pawlaka, ale uważam, że zagrał nie fair.

>>>Zapis całej rozmowy

Hanna Gronkiewicz-Waltz komentowała też sprawę prof. Bogdana Chazana. Kilka dni temu prezydent Warszawy odwołała go z funkcji dyrektora szpitala imienia Świętej Rodziny. Przyznała, że decyzja w tej sprawie była trudna. - Mam takie same poglądy jak prof. Chazan jeśli chodzi o sprawy aborcji. Ale moja decyzja była związana z faktem, że nadzoruję szpital i muszę dbać o przestrzeganie prawa. W tym przypadku zostały naruszone procedury, szczególnie prawo do informacji pacjentki - tłumaczyła.

- My nie jesteśmy strażnikiem cudzych sumień. Jesteśmy strażnikiem własnego sumienia. Tym bardziej, że klauzula sumienia w ogóle nie przysługiwała dyrektorowi szpitala, tylko przysługiwała lekarzowi prowadzącemu tamtą ciążę - dodała prezydent Warszawy.

Jak podkreśliła, swoją decyzją w sprawie odwołania profesora w żaden sposób nie przekroczyła prawa kościelnego, dlatego nie zgadza się z poglądami, że powinna być nałożona wobec niej ekskomunika. - Żyję z tym samym mężem od 40 lat. Nie jestem rozwiedziona. Nigdy nikogo nie namawiałam do aborcji - oświadczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asop)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa prof. Chazana. "W szpitalu naruszono prawo do informacji"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:22
Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Barbara Kozłowska poinformowała, że w szpitalu im. Św. Rodziny w Warszawie doszło do naruszenia prawa pacjentki do informacji oraz prawa do zgłoszenia sprzeciwu od orzeczenia lub opinii lekarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: encyklika w domu, encyklopedia w pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 13:41
Jak podkreśla Bartosz Arłukowicz, najważniejsze jest, by w szpitalu było przestrzegane prawo, a ono precyzyjnie mówi, pod jakimi warunkami można korzystać z klauzuli sumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obrona Chazana: nie ma przesłanek prawnych do dyscyplinarnego zwolnienia profesora

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 20:30
Kara wymierzona szpitalowi i pozbawienie Bogdana Chazana stanowiska dyrektora szpitala to sankcje "etycznie nie do przyjęcia, nieuzasadnione, a także wątpliwe prawnie" - uważa biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie ekskomuniki dla Gronkiewicz-Waltz, ale...

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 15:40
- Przecież do aborcji nie doszło. Nie ma więc mowy o ekskomunice - tłumaczy ksiądz Przemysław Śliwiński.
rozwiń zwiń