Rynek muzyczny w Polsce. Płyty CD trzymają się mocno

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 19:34
- W 2013 roku 20 procent muzyki była sprzedawana w Polsce w postaci cyfrowej, a 80 procent stanowiła sprzedaż płyt CD. Jesteśmy więc dosyć konserwatywnym rynkiem - mówił w Jedynce Piotr Kabaj, prezes Warner Music Polska.
Audio
Rynek muzyczny w Polsce. Płyty CD trzymają się mocno
Foto: Glow Images/East News

Gość "Popołudnia z Jedynką" dodał, że zdecydowaną większość nabywców płyt CD stanowią osoby powyżej 35. roku życia. Jak tłumaczył, najczęściej kierują nimi dwa motywy: lubią przedmioty lub kupują płytę komuś innemu w prezencie.

Jakie przełożenie na polski rynek muzyczny będzie miał rozwój cyfrowych formy dystrybucji i jak wpłynie to na możliwości promocji polskich wykonawców - dowiesz się z nagrania audycji.

W debacie dnia uczestniczyli również: Adrian Ciepichał - szef Wimp Polska (oddziału skandynawskiego serwisu streamingowego oferującego ponad 18 milionów utworów muzycznych) oraz Sidney Polak - perkusista zespołu T. Love i artysta solowy.

Rozmawiał Roman Rogowiecki.

pg/mm

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Płyty sprzedaż

Czytaj także

Irena Santor - Delicje z Podwieczorków przy mikrofonie (3CD)

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 15:01
„Podwieczorek przy mikrofonie” był niezwykle popularną satyryczną audycją nadawaną w 1 Programie Polskiego Radia w drugiej połowie lat 50 oraz w latach 60 i 70 utrzymaną w konwencji kabaretu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ocenić jazzową płytę po okładce

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 12:00
W dniu Międzynarodowego Dnia Jazzu wieczorem zaprezentujemy wyniki Dwójkowego plebiscytu na najciekawsze, najsłynniejsze, najpiękniejsze w historii okładki płyt jazzowych.
rozwiń zwiń