X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były naczelny "Super Expressu": w tabloidzie każdy polityk jest świnią

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 16:44
Grzegorz Lindenberg uważa, że tabloidy pełnią bardzo negatywną funkcję w życiu politycznym. - One zniechęcają do polityki - mówił gość Jedynki.
Audio
  • Grzegorz Lindenberg o polskich tabloidach (Popołudnie z Jedynką)
Były naczelny Super Expressu: w tabloidzie każdy polityk jest świnią
Foto: Glow Images/East News

W październiku do księgarń trafi książka Piotra Mieśnika "Wyznania hieny". Autor opisuje kulisy pracy w brukowcu, także te związane z polityką i politycznymi tematami. Założyciel i pierwszy redaktor naczelny "Super Expressu" Grzegorz Lindenberg mówił w "Popołudniu z Jedynką", że tabloidy szkodzą życiu politycznemu w społeczeństwie demokratycznym.

- Tabloidy pełnią bardzo negatywną funkcję w życiu politycznym. One zniechęcają do polityki. Zasada tabloidów jest kompletnie odwrotna od zasady sądowej. Zasada w sądzie jest taka, że człowiek jest niewinny, póki nie udowodni mu się winny. W tabloidzie jest odwrotnie - każdy jest świnią, tylko nie na każdego mamy kwity - zaznaczył gość Jedynki.

Zdaniem Lindenberga funkcja informacyjna w brukowcach ogranicza się do funkcji plotkarskiej. - To taka informacja plemienna. Ludzie mają silną potrzebę dowiadywania się różnych rzeczy o innych. Tabloidy w dużym stopniu to zaspokajają. To jest takie plotkarstwo XXI wieku - podkreślił.

Były naczelny "Super Expressu" uważa, ze tabloidy nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem. - To jest działalność czysto rozrywkowa, która ma wywoływać emocje. (…) Tabloidy pokazują kogo należy nie lubić, kogo należy nienawidzić, z kogo należy się wyśmiewać, czasami też kogo należy żałować - dodał.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(aj, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świetlik o wolności prasy: potrzeba reformy prawa

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 10:34
- Obecnie pozwala ono postawić dziennikarza przed sądem w sprawach zawodowych - uważa Wiktor Świetlik z centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandal w duńskich mediach. Redakcja kupowała informacje o politykach

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 13:21
Wydawnictwo Aller Media poinformowało o zwolnieniu trzech pracowników tygodnika "Se og Hor" zamieszanych w "nielegalne szpiegowanie polityków i członków rodziny królewskiej".
rozwiń zwiń