Polityka społeczna rządu Ewy Kopacz pozostanie tylko na papierze?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 18:44
W swoim expose Ewa Kopacz przedstawiła wiele propozycji dotyczących polityki społecznej. Czy realia polityczne i budżetowe pozwolą na realizację tych obietnic - o tym dyskutowali uczestnicy Debaty dnia w Jedynce.
Audio
  • Polityka społeczna rządu Ewy Kopacz pozostanie tylko na papierze? (Popołudnie z Jedynką)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieciFoto: Glow Images/ East News

Zgodnie z zapowiedziami nowej premier w 2015 roku nakłady na budowę żłobków mają zostać zwiększone z 50 do 100 mln zł. W latach następnych, do 2020 roku, na wsparcie budowy przyzakładowych żłobków i przedszkoli przeznaczone ma zostać natomiast 2 mld złotych rocznie.

Według jeszcze innej propozycji od 2016 r. z urlopów rodzicielskich będą mogły korzystać również osoby zatrudnione na umowę o dzieło, bezrobotni, studenci i rolnicy.

Ile z tych rozwiązań ma szansę na realizację w "Popołudniu z Jedynką" rozmawiali: Marzena Okła-Drewnowicz (PO), Elżbieta Rafalska (PiS), Tadeusz Tomaszewski (SLD), Elżbieta Seredyn (PSL), Tomasz Szlązak (Solidarna Polska) i Zofia Popiołek (Twój Ruch).

Debatę dnia prowadził Przemysław Szubartowicz.

pg/mr

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityka prorodzinna. "Priorytetem wspieranie opieki nad małymi dziećmi"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 13:10
Zdaniem minister w Kancelarii Prezydenta Ireny Wóycickiej, Bronisława Komorowskiego bardzo cieszy, żr kolejny rząd podejmuje kwestię polityki rodzinnej i chce "budować instrumenty” do jej wspierania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczurek: koszt działań z exposé premier Kopacz to maksymalnie 3,2 - 3,6 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 13:28
Koszt dla budżetu państwa w 2016 roku działań zaprezentowanych w exposé przez premier Ewę Kopacz to maksymalnie 3,2 - 3,6 mld zł, ale możliwe jest, że będzie on niższy - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek.
rozwiń zwiń