X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Stop Rozbiórkom Altan". Działkowcy piszą ustawę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 16:04
Obywatelski projekt ustawy, mający chronić przed rozbiórką altany postawione na działkach, złożyli w Sejmie przedstawiciele komitetu "Stop Rozbiórkom Altan".
Audio
  • Eugeniusz Kondracki prezes Polskiego Związku Działkowców o obywatelskim projekcie w sprawie ogrodowych altan (Popołudnie z Jedynką)
  • Racje działkowców i urzędników - wysłuchała Marta Masłowska (Popołudnie z Jedynką)
Prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusz Kondracki podczas briefingu prasowego przedstawicieli komitetu STOP rozbiórkom altan przed Sejmem
Prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusz Kondracki podczas briefingu prasowego przedstawicieli komitetu "STOP rozbiórkom altan" przed SejmemFoto: PAP/Leszek Szymański

Jak tłumaczył w radiowej Jedynce Eugeniusz Kondracki, prezes Polskiego Związku Działkowców chodzi przede wszystkim o to, by budynki, które stoją na działkach nie musiały być likwidowane.

W myśl orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego z początku tego roku, działkowiec z Warszawy został zmuszony do rozbiórki dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni 23,4 m kw. Media podkreślały, że zgodnie z orzeczeniem kilkaset tysięcy altan w ogrodach działkowych może być uznanych za samowolę budowlaną.
Według prawa budowlanego altana to budynek o powierzchni do 35 m2 i wysokości do 4-5 metrów, w zależności od typu dachu. NSA wskazał, że altaną jest budowla o lekkiej konstrukcji, często ażurowej, stawiana w ogrodzie, przeznaczona do wypoczynku oraz ochrony przed słońcem i deszczem.

- NSA wziął definicję altany z Wikipedii. Takie pojęcie altany funkcjonowało w Polsce 200 lat temu, kiedy bardzo popularne były altany przy pałacach czy klasztorach. Ale to nie ma nic wspólnego z tym, co jest w ogrodach działkowych - mówił gość Jedynki.
Działkowcy proponują, by przez pojęcie altany działkowej rozumiano budynek o powierzchni zabudowy do 35 m2. Autorzy projektu ustawy zapewniają zarazem, że ich celem nie jest legalizacja samowoli budowlanych na terenach ogrodów działkowych, "a tylko i wyłącznie doprecyzowanie zapisów prawa, które już dotychczas obowiązywały". Zdaniem Eugeniusza Kondrackiego, ten prosty projekt ochroni przed rozbiórką 900 tysięcy postawionych na działkach altan. - Nie występujemy ponad to, co dziś jest - dodał.

Przedstawiciele działkowców liczą, że ich propozycja znajdzie poparcie w Sejmie. Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSL zadeklarował, że projekt będzie rozpatrzony w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asop)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec z pozwoleniem na budowę? Projektem zmian w prawie zajmie się Sejm

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 12:29
Rządowym projektem zmian w Prawie budowlanym, które mają uprościć procedury administracyjne i w efekcie przyspieszyć budowę domów jednorodzinnych - zajmie się Sejm podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Nowicka: istnieje coś takiego jak zamrażarka sejmowa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 12:50
Ten problem jest o wiele bardziej skomplikowany, niż to się na pozór wydaje - powiedziała w radiowej Jedynce Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu.
rozwiń zwiń