Danuta Stenka: głos to jedno z najważniejszych narzędzi. Są głosy, do których lgną uszy słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 17:25
Audio
  • Danuta Stenka o specyficznej grze głosem w radiu (Popołudnie z radiową Jedynką)
Danuta Stenka
Danuta StenkaFoto: Polskie Radio

Wybitna aktorka filmowa, teatralna i radiowa - jeśli wygra plebiscyt organizowany przez Polskie Radio i warszawski ratusz, będzie głodem II linii metra w stolicy i będzie czytać nazwy stacji.

Danuta Stenka ma w swoim dorobku wiele niezapomnianych ról. Ale - jak zdradza - nauczyła się nie czytać recenzji. - Nie czytuję recenzji od lat. Czasami wpadają mi w ręce - przyznaje gość radiowej Jedynki. Kandydatka na głos II linii metra sama dla siebie jest najsroższym recenzentem.

>>>Wybierz głos, który będzie czytał nazwy stacji II linni metra - GŁOSUJ>>>

Aktorka pamięta swoje początki w radiu, kiedy pod wpływem emocji nie widziała tekstu. Przyznaje, że występy w radiu są szczególne, bo poza głosem nie może użyć innych sposobów aktorskiego przekazu. - Przed mikrofonem to jest niezwykła praca - mówi. - Bo trzeba uruchomić całą wyobraźnię, żeby wszystko - gesty, mimikę - sprzedać głosem - wyjaśnia.

Danuta Stenka uważa, że ma plastyczny głos, czyli taki, który pasuje do wielu różnych ról. Dzięki temu sprawdza się w dubbingach, gdzie gra postacie, których na scenie czy na ekranie nigdy nie zagrała. Na przykład wiedźmę.

''

Kto powinien czytać nazwy stacji na II linii metra? Weź udział w plebiscycie >>>

Polskie Radio i warszawski ratusz organizują plebiscyt na "głos" czytający stacje II linii metra. Wśród kandydatów są: Krystyna Janda, Danuta Stenka, Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska, Andrzej Matul oraz Maciej Gudowski.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 13 października i potrwa do 26 października. Swoje propozycje można zgłaszać za pośrednictwem SMS lub strony internetowej radiowej Jedynki .

Nazwisko lektora II linii warszawskiego metra zostanie ogłoszone w środę, 29 października, na antenie radiowej Jedynki.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Jak posiadacz najbardziej rozpoznawalnego głosu Jedynki rozpoczynał karierę i do jakich filmów kiedyś przydzielano najsłynniejszych lektorów małego ekranu dowiesz się słuchając audycji "Cztery pory roku".

>>> Regulamin konkursu na najlepszy głos czytający stacje II linii metra

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00.

(ag, ac)

Czytaj także

Janusz Kukuła: Teatr Polskiego Radia to dom wszystkich aktorów

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 09:48
- Jeżdżą po świecie, robią wielkie kariery, grają w filmach, wychodzą na sceny, ale zawsze do nas wracają. Razem z pracownikami Polskiego Radia robimy wszystko, by czuli się u nas jak najlepiej - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janda, Gudowski, a może Matul ? Głos II linii metra - kto będzie zapowiadał stacje?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 12:48
Polskie Radio i warszawski ratusz organizują plebiscyt na najlepszy głos II linii metra, czytający nazwy stacji. Wśród kandydatów są Krystyna Janda, Danuta Stenka, Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska, Andrzej Matul oraz Maciej Gudowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: drugą linią metra pojedziemy już w listopadzie?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 09:05
13 października to ważny dzień w historii budowy drugiej linii warszawskiego metra - zaczynają się odbiory techniczne - poinformował w radiowej Jedynce prezes zarządu spółki Metro Warszawskie Jerzy Lejk.
rozwiń zwiń