Debata dnia: rola mecenatu państwa w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 18:40
Czy państwo może ingerować w merytoryczną treść, skoro przeznacza na kulturę pieniądze. W projekcie przyszłorocznego budżetu na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego zaplanowano 3 mld 274 mln 175 tys. złotych.
Audio
  • Maciej Englert, Andrzej Celiński i Piotr Kieżuń o roli mecenatu państwa w kulturze (Popołudnie z Jedynką)
W projekcie przyszłorocznego budżetu na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego zaplanowano ponad 3 mld złotych
W projekcie przyszłorocznego budżetu na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego zaplanowano ponad 3 mld złotych Foto: SXC.hu

Na ile państwowy mecenat rozwija i pobudza kulturę, a na ile ją hamuje? - zastanawiali się goście "Popołudnia z Jedynką". Jaka jest rola mecenatu państwa w kulturze, gdy tnie się wydatki?

Zapraszamy do wysłuchania debaty z udziałem reżysera i dyrektora Teatru Współczesnego Macieja Englerta, byłego ministra kultury Andrzeja Celińskiego oraz Piotra Kieżunia z Instytutu Książki.

Debatę prowadził Przemysław Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szekspir w wersji rap i nie tylko. Gdańskie święto teatru

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 16:00
- W naszym teatrze chcemy być otwarci na wszelkie propozycje artystyczne, których cechą musi być profesjonalizm i pewien poziom artystyczny - mówi prof. Jerzy Limon dyrektor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. W Trójmieście trwa właśnie 18. Festiwal Szekspirowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: zawód aktora polega na człowieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 15:57
- Wtedy jest się jak sejsmograf. Jest się w stanie dopatrzeć w życiu, w ludziach, w świecie, który nas otacza tego wszystkiego, z czego potem trzeba zdać relację w teatrze czy przed kamerą - mówił w Jedynce Wojciech Malajkat, aktor, reżyser, wykładowca i dyrektora artystycznego Teatru Syrena w Warszawie.
rozwiń zwiń