X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowy Coaching, czyli jak rozwinąć skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 16:20
Czym są kompetencje przyszłości? Jak je rozwijać, by osiągnąć sukces - na te pytania ma odpowiedzieć cykl debat organizowanych przez Kongres Obywatelski. - Wierzymy, że refleksje mogą zmieniać rzeczywistość - tłumaczy w radiowej Jedynce Piotr Zbieranek, wicedyrektor Kongresu.
Audio
  • Piotr Zbieranek, wicedyrektor Kongresu Obywatelskiego m.in. o cyklu debat organizowanych przez tę instytucję (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dawid Marcu/stocksnap.io/

Debaty pod hasłem "Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”, odbędą się w 40 bibliotekach publicznych w całej Polsce. Zostaną zorganizowane w małych miejscowościach, takich jak Lubaczów, Pieszyce czy Stare Juchy, ale także w dużych ośrodkach – np. w Gdańsku. W rozmowach wezmą udział samorządowcy, dyrektorzy szkół, bibliotek, szefowie domów kultury, członkowie lokalnych organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i media. Ich zadaniem będzie dyskusja o kompetencjach ważnych zarówno dla indywidualnych sukcesów, jak i rozwoju danej społeczność.

Jak wyjaśnia w "Popołudnie z Jedynką" Piotr Zbieranek, lokalne społeczności będą wspierane przez zewnętrznych moderatorówi. Pierwszym efektem dyskusji będzie sprawozdanie z lokalnej debaty, zawierające podsumowanie. - Potem Kongres, jako instytucja naukowa, postara się opracować wspólne wnioski. To one zostaną upowszechnione w mediach, także w Radiowej Jedynce, która jest patronem medialnym projektu - tłumaczy Zbieranek. Wnioski trafią także do Ministerstwa Edukacji Narodowej, które objęło debaty swoim patronatem.

Zdaniem gościa Jedynki, Polakom brakuje kompetencji społecznych takich jak empatia i umiejętność współpracy. Według niego, kuleją także kompetencje osobowe, np. brakuje nam poczucia własnej wartości. - My jako Kongres Obywatelski wierzymy w to, że refleksje mogą zmieniać rzeczywistość i można ją zmienić zaczynając od siebie. Żeby tak się stało, musimy najpierw pomyśleć, w która stronę się poruszać i jak zmiany wdrożyć. Po to są te debaty - podsumowuje Piotr Zbieranek.

***********

Tytuł audycji: Popołudnie Jedynką
Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska
Gość: Piotr Zbieranek z Kongresu Obywatelskiego
Data emisji
: 16.03.2015
Godzina emisji: 15.40

iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy młodzi naukowcy jednymi z najlepszych w UE

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 16:21
- Naukowcowi do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy talent, ale potrzebna jest przede wszystkich ciężka praca. Trzeba być też odpornym na to, że w tym zawodzie jest więcej porażek niż sukcesów - oceniał w "Popołudniu z radiową Jedynką" prof. Jan Madej, przewodniczący krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, szef Komitetu Organizacyjnego EUCYS (Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2014).
rozwiń zwiń