Janusz Korwin-Mikke: Polska może uratować świat przed wojną

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 17:10
- Kto głosuje na pana Dudę i pana Komorowskiego, ten głosuje za III wojną światową - mówi w Radiowej Jedynce kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke.
Audio
  • Janusz Korwin-Mikke m.in. o polskiej polityce zagranicznej i walucie euro ( Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Janusz Korwin-Mikke (fot. archiwalne)
Janusz Korwin-Mikke (fot. archiwalne)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Eurodeputowany i szef partii KORWiN uważa, że w Waszyngtonie są dziś ludzie, którzy chcą wywołać wojnę światową. Jego zdaniem, powodem jest to, że USA mają ogromną przewagę nad resztą świata i chcą ją wykorzystać zanim zostaną prześcignięte przez Chiny. - Ukraina jest pretekstem. Polska ma szansę uratować świat przed wojną ogłaszając neutralność, bo wtedy NATO nie będzie miało dostępu do Ukrainy - stwierdził Janusz Korwin-Mikke w "Popołudniu z Radiową Jedynką”.

Kandydat na prezydenta bardzo krytycznie odniósł się także do pomysłu wprowadzenia w Polsce waluty euro. Jego zdaniem, najlepszy termin na zastąpienie złotego euro to rok 2222, "a jak nam się będzie bardzo śpieszyło, to 2221”.

Gość Jedynki uważa, że zachwalanie euro, "to wyjątkowa bezczelność”. Jak argumentuje, powodem jest to, że "każdy posiadacz tej waluty jest rabowany z pieniędzy”, bo trzy tygodnie temu, Europejski Bank Centralny podjął decyzję o dodruku euro. - Jako eurodeputowany dostaję pensję w euro i niestety, jest ona coraz mniej warta, ale przeżyję, bo nie w tym jest problem. Problem jest w tym, że ustawienie sztywnego kursu waluty, to tak, jakby dla lepszego sterowania łódką przybić rumpel do burty - wyjaśnia kandydat na prezydenta.

Janusz Korwin-Mikke skrytykował także unijne dotacje. Uznał je za szkodliwe i demoralizujące.

***

Tytuł audycji: Popołudnie Jedynką
Prowadził: Marek Mądrzejewski
Gość: Janusz Korwin-Mikke
Data emisji
: 1.04.2015
Godzina emisji: 15.40

iz/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Andrij Portnow: Putin dąży do podziału z czasów zimnej wojny

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 10:32
Zagrożona jest nie tylko Ukraina - ale i Europa. Tymczasem proponujemy ciągle rozwiązania, które są ”na wczoraj”. Gdyby misję pokojową wysłano rok temu, może zapobiegłaby konfliktowi w Donbasie – mówi historyk Andrij Portnow w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń