X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Baletnicy tak, a korespondentowi wojennemu nie. Dla kogo emerytura pomostowa?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 16:45
W załączniku do ustawy o emeryturach pomostowych jest 40 rodzajów prac o szczególnych warunkach i 24 o szczególnym charakterze, które uprawniają do ubiegania się o taką emeryturę.
Audio
  • Jakie są zasady korzystania z emerytury pomostowej? (Popołudnie z Jedynką)
Ewa Tomaszewska podkreśla, że bez dialogu społecznego trudno jest wypracować sprawiedliwe zasady dotyczące emerytur
Ewa Tomaszewska podkreśla, że bez dialogu społecznego trudno jest wypracować sprawiedliwe zasady dotyczące emeryturFoto: Wojciech Kusiński/PR

Rząd zadecydował we wtorek, że Państwowa Inspekcja Pracy będzie miała szersze uprawnienia dotyczące emerytur pomostowych. Nowe przepisy umożliwią PIP dokonywanie merytorycznej oceny prowadzonego przez pracodawcę wykazu stanowisk pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

Ewa Tomaszewska, wiceprezes Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE wyjaśniała w "Popołudniu z Jedynką", w jaki sposób wyłaniano zawody, których dotyczył będzie przywilej przejścia na emeryturę pomostową. Dlaczego takie same zasady dotyczą górnika i baletnicy? O tym mówił nasz gość.

Ekspertka wyjaśniała także, czego brakuje w Polsce, by stworzyć sprawiedliwe zasady emerytalne dla wszystkich. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

***
Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką
Prowadził: Marek Mądrzejewski
Gość: Ewa Tomaszewska (wiceprezes Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE)
Data emisji: 14.04.2015
Godzina emisji: 15.30
bk/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego ubywa emerytów? To efekt ostatnich reform rządowych

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 11:30
Z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że w kwietniu tego roku emerytury z ZUS otrzymywało 4,94 mln osób, czyli niemal dokładnie tyle, co ponad pięć lat temu w lutym 2009 r. - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadczenie przedemerytalne: jakie warunki są niezbędne do jego uzyskania (cz. 1)

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 00:46
Warunki, których spełnienie uzasadnia przyznanie świadczenia przedemerytalnego, można sklasyfikować w dwóch grupach. Pierwsza z nich ‒ to warunki jednakowe dla wszystkich osób, które ubiegają się o świadczenie przedemerytalne. Druga ‒ to warunki szczególne, zindywidualizowane, uzależnione od stażu pracy, wieku, przyczyn rozwiązania stosunku pracy itd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadczenie przedemerytalne: jakie warunki są niezbędne do jego uzyskania (cz. 2)

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 19:30
W poprzednim odcinku omówiliśmy część warunków jakie trzeba spełnić, by otrzymać prawo do świadczenia przedemerytalnego. W tym odcinku o tym, jak się o takie świadczenie starać.
rozwiń zwiń