Pielęgniarki niezadowolone z propozycji ministra

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 16:30
Pielęgniarki i położne z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych manifestowały w Warszawie. Domagają się 1500 zł podwyżki (po 500 zł przez 3 lata) i poprawy warunków pracy. Minister zdrowia Marian Zembala miał dla nich inną propozycję.
Audio
  • Lucyna Dargiewcz o proteście pielęgniarek (Popołudnie z Jedynką)
Lucyna Dargiewicz (pierwsza z prawej) była zaskoczona, że tak tak wiele pielęgniarek przyjechało na protest do Warszawy
Lucyna Dargiewicz (pierwsza z prawej) była zaskoczona, że tak tak wiele pielęgniarek przyjechało na protest do WarszawyFoto: PAP/Paweł Supernak

- Naszym celem było powiedzenie o problemach jakie mamy w negocjacjach z Ministerstwem Zdrowia i złożenie stanowisk do pani premier i marszałek Sejmu – wyjaśniła Lucyna Dargiewicz, szefowa OZZPiP. Jak podkreśliła, środowisko jest zjednoczone i z całej Polski na protest zjechało aż 12 tys. pielęgniarek, choć spodziewano się 7 tys.

Minister zaproponował podwyżkę na 4 razy po 400 zł, ale pielęgniarki nie chcą na to przystać. - Oczekiwania środowiska są inne. Pielęgniarki nie chcą się już godzić na to, żeby na ich plecach dokonywały się zmiany w ochronie zdrowia – wyjaśniła Dargiewicz.

Co konkretnie nie podoba się pielęgniarkom w propozycji ministra? Ile powinny zarabiać, żeby czuły się usatysfakcjonowane i docenione? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Lucyna Dargiewicz (Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych)

Data emisji: 10.09.2015  

Godzina emisji: 15.30

fc/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Demonstracja pielęgniarek i położnych w Warszawie. Nowa propozycja ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 13:49
Zarząd OZZPiP podjął uchwałę o rozpoczęciu ogólnokrajowego pogotowia strajkowego. Protestujące pielęgniarki i położne domagają się wzrostu wynagrodzeń o 1,5 tys. zł w ciągu trzech lat. Minister zdrowia Marian Zembala zaproponował podwyżki w wysokości 400 zł przez kolejne cztery lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest pielęgniarek. "Płace muszą iść w górę, ale budżet mamy, jaki mamy"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 13:03
- W ciągu ostatnich 10 lat rozwarstwienie płacy pomiędzy lekarzami a pielęgniarkami bardzo się powiększyło. Rodzi to dużo frustracji i niezadowolenia w zespołach - mówi w radiowej Jedynce Janina Okrągły, lekarz i posłanka PO.
rozwiń zwiń