X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmienia się nastawienie Niemców do kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:08
- Jeszcze kilka miesięcy temu ludzie na dworcach kolejowych witali uchodźców - mówił Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Audio
  • Zmienia się nastawienie Niemców do uchodźców (Popołudnie z Jedynką)
Do Niemiec w 2015 roku na przybyć nawet 1,2 mln imigrantów
Do Niemiec w 2015 roku na przybyć nawet 1,2 mln imigrantówFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Z ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Allensbach wynika, że 54 proc. badanych Niemców obawia się skutków kryzysu migracyjnego. W sierpniu zaniepokojonych było 40 proc. pytanych. 56 proc. ankietowanych - wbrew kanclerz Angeli Merkel - opowiada się za wyznaczeniem liczby uchodźców, których Niemcy mogą przyjąć.

Zobacz serwis specjalny:
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

62 proc. Niemców obawia się, że organizacje terrorystyczne wykorzystają kryzys migracyjny do przemycenia islamskich terrorystów na teren Niemiec. 57 proc. badanych uważa, że niemieckie władze utraciły kontrolę nad tym, kto przekracza niemiecką granicę. Co drugi Niemiec jest przekonany, że rząd "utracił kontakt z rzeczywistością".

- Sytuacja szybko się zmieniła. Nie ma większości w społeczenstwie dla przyjmowania uchodźców - powiedział gość audycji "Popołudnie z Jedynką" Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Według niego jest to m.in. efekt tego, że Niemcy zaczynają odczuwać pierwsze poważne problemy związane z tak dużą falą imigrantów.

Czy zmiana stosunku Niemców do kryzysu migracyjnego przełoży się na spadek poparcia dla niemieckiego rządu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi:
Marek Mądrzejewski

Gość: Cornelius Ochmann (Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej)

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji:
15.30

kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Niemiecka prasa krytykuje politykę otwartych granic

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 11:27
Komentatorzy "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Die Welt" krytykują rząd Niemiec za politykę otwartych granic wobec imigrantów i zarzucają elitom bagatelizowanie problemów wynikających z masowego napływu do Niemiec młodych muzułmańskich mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka gazeta broni Witolda Waszczykowskiego. "Szef MSZ Polski ma rację"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 14:00
Dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS) broni ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, krytykowanego przez niemieckie media za propozycję utworzenia z syryjskich uchodźców oddziałów do walki z Państwem Islamskim.
rozwiń zwiń