Zmienia się nastawienie Niemców do kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:08
- Jeszcze kilka miesięcy temu ludzie na dworcach kolejowych witali uchodźców - mówił Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Audio
  • Zmienia się nastawienie Niemców do uchodźców (Popołudnie z Jedynką)
Do Niemiec w 2015 roku na przybyć nawet 1,2 mln imigrantów
Do Niemiec w 2015 roku na przybyć nawet 1,2 mln imigrantówFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Z ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Allensbach wynika, że 54 proc. badanych Niemców obawia się skutków kryzysu migracyjnego. W sierpniu zaniepokojonych było 40 proc. pytanych. 56 proc. ankietowanych - wbrew kanclerz Angeli Merkel - opowiada się za wyznaczeniem liczby uchodźców, których Niemcy mogą przyjąć.

Zobacz serwis specjalny:
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

62 proc. Niemców obawia się, że organizacje terrorystyczne wykorzystają kryzys migracyjny do przemycenia islamskich terrorystów na teren Niemiec. 57 proc. badanych uważa, że niemieckie władze utraciły kontrolę nad tym, kto przekracza niemiecką granicę. Co drugi Niemiec jest przekonany, że rząd "utracił kontakt z rzeczywistością".

- Sytuacja szybko się zmieniła. Nie ma większości w społeczenstwie dla przyjmowania uchodźców - powiedział gość audycji "Popołudnie z Jedynką" Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Według niego jest to m.in. efekt tego, że Niemcy zaczynają odczuwać pierwsze poważne problemy związane z tak dużą falą imigrantów.

Czy zmiana stosunku Niemców do kryzysu migracyjnego przełoży się na spadek poparcia dla niemieckiego rządu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi:
Marek Mądrzejewski

Gość: Cornelius Ochmann (Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej)

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji:
15.30

kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Niemiecka prasa krytykuje politykę otwartych granic

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 11:27
Komentatorzy "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Die Welt" krytykują rząd Niemiec za politykę otwartych granic wobec imigrantów i zarzucają elitom bagatelizowanie problemów wynikających z masowego napływu do Niemiec młodych muzułmańskich mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka gazeta broni Witolda Waszczykowskiego. "Szef MSZ Polski ma rację"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 14:00
Dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS) broni ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, krytykowanego przez niemieckie media za propozycję utworzenia z syryjskich uchodźców oddziałów do walki z Państwem Islamskim.
rozwiń zwiń