Zenon Laskowik: niech żaden dzień nie kojarzy się z jałmużną

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 11:00
- Cieszmy się życiem. Nie chodzi mi tutaj o używanie życia, tylko żeby każdy dzień dobrze sobie zaplanować - mówi w radiowej Jedynce Zenon Laskowik.
Audio
  • Zenon Laskowik o zawodzie satyryka, minionym roku i życzeniom na przyszłość (Popołudnie z Jedynką)
  • Henryk Sawka podsumowuje – w rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem - 2015 rok (Popołudnie z Jedynką)
  • Waldemar Malicki podsumowuje – w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską - 2015 rok (Popołudnie z Jedynką)
Zenon Laskowik, autor tekstów, reżyser, aktor kabaretowy, satyryk, twórca Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. (Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie)bp
Zenon Laskowik, autor tekstów, reżyser, aktor kabaretowy, satyryk, twórca Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. (Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie) /bp/Foto: PAP/Radek Pietruszka

Na pytanie, czy 2015 rok był dla niego dobry legendarny satyryk odpowiada bez wahania. - Wyznaję filozofię: żyjmy dziś, jutro może być za późno. Jestem zdrowy, wszystko co za mną, jest już za mną, nie mogę więc narzekać - podkreśla Zenon Laskowik.

Z okazji Nowego Roku współzałożyciel kabaretu Tey ma życzenia dla słuchaczy Jedynki. - Zróbmy wszystko, żeby przez cały 2016 rok nikt nas nie ujrzał pośród zwłok. Dziękuję bardzo - śmieje się nasz gość.

Komu Zenon Laskowi przyznałby statuetki Banał i Sens oraz dlaczego uważa, że komik płacze śmiechem, dowiesz się z nagrania audycji.

Swoimi refleksjami na temat 2015 roku w "Popołudniu z Jedynką" dzielili się również rysownik i satyryk Henryk Sawka oraz pianista i showman Waldemar Malicki.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Wiesław Molak

Gość: Zenon Laskowik (satyryk)

Data emisji: 31.12.2015

Godzina emisji: 17.13

pg/asz

Czytaj także

Zenon Laskowik: wierzę w potęgę śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 12:00
- Śmiech ma naturę duchowego ognia, który, gdy wybuchnie, to spala wszystkie złogi. Daj Boże, żeby w Polsce śmiech nigdy nie umierał - mówił w nowej Jedynkowej audycji "Rewizja osobista" Zenon Laskowik, twórca legendarnego kabaretu TEY.
rozwiń zwiń