X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie Andrzej Duda-Donald Tusk. "Była wola koncyliacji"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 16:50
- Przewodniczący Rady Europejskiej jest zwolennikiem szukania porozumienia. Prezydent Polski również jest tym zainteresowany - powiedział w radiowej Jedynce prof. Aleksander Smolar z Fundacji im. Stefana Batorego.
Audio
  • Po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem (Popołudnie z Jedynką)
Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego
Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana BatoregoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek w Brukseli z Donaldem Tuskiem. Przed południem obaj politycy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Choć nie zabrakło pewnych uszczypliwości, w wielu punktach panowie się zgadzali ze sobą.

- Rzeczywiście była wola koncyliacji. Żaden z rozmówców nie podkreślał silnie punktów dzielących, chociaż były wyraźne aluzje, szczególnie w wystąpieniu przewodniczącego - zwrócił uwagę w audycji "Popołudnie z Jedynką" prof. Aleksander Smolar.

- Była jedna uwaga, która - moim zdaniem - ma bardzo istotne znaczenie i była bardziej adresowana do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Tusk stwierdził, że rozumie logikę propagandy i to, że prowadzi się propagandę, ale najgorszą rzeczą jest samozatrucie tą propagandą, jeżeli się samemu w nią wierzy - oznajmił.

Zdaniem gościa Jedynki nie oznacza to, że szef RE banalizuje wydarzenia w Polsce. - Donald Tusk jednak wyraźnie stawia na spokojne rozmowy, spokojny wynik pewnego procesu. Wyraźnie jest zwolennikiem innych metod, metod spokojniejszych, szukania porozumienia - wskazał. - Jak wydaje się, również prezydent jest tym zainteresowany - dodał prof. Smolar.

Wysłuchaj całej rozmowy, w której wraz z gościem Jedynki oceniliśmy najważniejsze punkty wystąpienia Dudy i Tuska. Poruszyliśmy także temat debaty na temat sytuacji w Polsce, która ma się odbyć we wtorek w Parlamencie Europejskim.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: prof. Aleksander Smolar (prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 15.27

kk/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Tusk krytycznie o decyzji Standard & Poor's. Szef RE: rating S&P przesadzony i niesprawiedliwy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:32
W opinii Donalda Tuska, obniżenie ratingu Polski przez agencję Standard & Poor's może być wynikiem tego, że ktoś uwierzył w złą propagandę, iż sytuacja naszego kraju jest katastrofalna.
rozwiń zwiń