Rafał Porzeziński: hazard może prowadzić do śmierci

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 17:28
- Podobnie jak z innymi uzależnieniami niesubstancjalnymi, z hazardem jest ten problem, że trudno uwierzyć, iż to choroba, która może postępować - mówi Rafał Porzeziński, terapeuta, dziennikarz i dyrektor radiowej Jedynki.
Audio
  • Rafał Porzeziński o uzależnieniu od hazardu i walce z nałogiem (Popołudnie z Jedynką)
- Hazard to uzależnienie, które jest w stanie odebrać wszystko, nie tylko pieniądze - mówi Rafał Porzeziński
- Hazard to uzależnienie, które jest w stanie odebrać wszystko, nie tylko pieniądze - mówi Rafał Porzeziński Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zanim Rafał Porzeziński zaczął pomagać uzależnionym od hazardu, sam wpadł w jego szpony. - Poznałem osoby, które w wyniku wejścia w hazard straciły nie tylko rodziny, szacunek, często też wolność, ale nawet życie. Działo się to na wiele sposobów. Przede wszystkim zawały serca, zarówno przy wygranych, jak i przegranych. Po drugie samobójstwa. W ekstremalnych sytuacjach również wyroki śmierci wydane przez nieodpowiednie osoby, które udzieliły pożyczki - wymienia gość "Popołudnia z Jedynką".

Rafał Porzeziński uporał się z uzależnieniem od hazardu dzięki programowi "Dwunastu kroków". Na czym on polega, czy hazardzista musi mieć długi, żeby zrozumieć swój problem, jaka pierwsza myśl dociera do trzeźwiejącego hazardzisty i dlaczego jest ona tak trudna do zniesienia, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Rafał Porzeziński (terapeuta, dziennikarz, dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia)

Data emisji: 4.02.2016

Godzina emisji: 15.31

pg/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet i zakupy równie niebezpieczne co alkohol i papierosy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 03:40
- Uzależnienie behawioralne dotyczy czynności, wykonywanych rzeczy: od hazardu, komputera, sieci, zakupów. W zasadzie uzależnić można się od wszystkiego - mówi psycholog Wioletta Szczerbińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol i kobiety. "Piją więcej i szybciej się uzależniają"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:30
- Kobiety piją od zawsze, ale robią to coraz częściej. To kwestia czasów. Kobiety czują się coraz bardziej równouprawnione i odważne - uważa terapeutka Karina Stasiak.
rozwiń zwiń