X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Zybertowicz: rząd musiał szybko zająć się ustawą o policji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 17:12
Problemem nie jest to, czy służby mogą podsłuchiwać, tylko czy w ramach demokratycznego państwa istnieją procedury kontroli - mówił prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. - Nadużycia władzy zawsze mogą wystąpić - dodał.
Audio
  • Prof. Andrzej Zybertowicz o ustawie o policji i zmianach w CEK NATO (Popołudnie z Jedynką)
Prof. Andrzej Zybertowicz
Prof. Andrzej ZybertowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o policji, która m.in. przewiduje, że kontrola operacyjna - po uprzedniej zgodzie sądu - ma polegać m.in. na podsłuchu czy wglądzie do korespondencji, w tym elektronicznej.

Prof. Zybertowicz zwrócił uwagę na fakt, że PO mimo tego, że miała kilkanaście miesięcy, aby zająć się tą sprawą, nie robiła sobie nic z postanowienia TK i tym samym zostawiła nowej władzy krótki okres czasu na uporządkowanie tej sprawy.

Gość Jedynki mówił także o zamieszaniu związanym ze zmianą kierownictwa Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO do której doszło w grudniu ubiegłego roku. Przypomniał słowa byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka, który powiedział wówczas, że to pierwszy przypadek, gdzie państwo NATO atakuje NATO. - To absurdalne. Ta placówka nie miała statusu agendy NATO - podkreślił.

Według prof. Zybertowicza zachowanie Tomasza Siemoniaka i wielu innych, którzy wywoływali histerię w tej sprawie pokazuje, jak trudno jest rzeczowo rozmawiać.

- Grożono zrobieniem szumu medialnego, który będzie kłopotliwy dla Polski, ale przeliczono się. Środowiska, które rządziły Polską przez ostatnie 8 lat cechowała mentalność postkolonialna i one próbowały hodować wśród wielu Polaków taką mentalność. Wmawiano, że nie możemy czegoś zrobić, bo na Zachodzie ktoś się skrzywi i coś o nas przykrego powie. Nie ważne, czy ma rację i czy rozumie sprawy polskie - zauważył.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Prof. Andrzej Zybertowicz (doradca prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 9.02.2016

Godzina emisji: 15:30

to/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co mogą służby specjalne? Nowe zasady wchodzą w życie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 10:27
Dziś wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące pobierania przez służby specjalne danych telekomunikacyjnych, internetowych i pocztowych oraz prowadzenia kontroli operacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent proponuje debatę na temat ustawy o policji. Będzie kolejna nowelizacja?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 15:13
Po protestach organizacji pozarządowych, według których służbom przyznano zbyt duże kompetencje, prezydent Andrzej Duda zaproponował dyskusję na ten temat.
rozwiń zwiń