Kapler weźmie premię, choćby stadion się zawalił!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 17:08
Jerzy Polaczek (PiS): Minister Mucha powinna zwrócić się do prokuratury, by ta zbadała, czy przy budowie Stadionu Narodowego nie doszło do przestępstwa.
Audio
  • Kapler weźmie premię, choćby stadion się zawalił!
Jerzy Polaczek w studiu radiowej Jedynki
Jerzy Polaczek w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jerzy Polaczek z PiS twierdzi, że wysoka premia dla odchodzącego szefa Narodowego Centrum Sportów, Rafała Kaplera, to nie jedyne kuriozum na budowie Stadionu Narodowego. – Ta inwestycja wciąż nie została zakończona, nie została odebrana. Przy temperaturze -18 stopni rozkładano tam murawę. Nie wiem, jaki inżynier się na to zgodził! – oburza się polityk opozycji. Przypomina, że Narodowe Centrum Sportu za sprawowanie funkcji inwestora zastępczego otrzymuje 3 proc. wartości inwestycji. Normalnie tego typu prowizja wynosi do 1 proc., a na przykład przy budowie lotniska w Modlinie ledwie kilkanaście setnych procenta. – Umowa jest sformułowana tak, że pan Kapler premię dostanie, choćby stadion się zawalił – podkreśla gość "Popołudnia z Jedynką". Dlatego, jego zdaniem, minister Mucha zamiast wdawać się w spory, co do jej zasadności, powinna skierować sprawę do prokuratury.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

– Pamiętajmy, że premier Tusk dopuścił do podpisania ACTA przez polskiego ambasadora. Dopiero znaczący sprzeciw opinii publicznej, zwłaszcza młodego pokolenia, niejako wymusił tę decyzje – mówi Jerzy Polaczek, komentując informację, że premier chce odrzucenia ACTA przez Parlament Europejski. Wyraża także swoją opinię o zapowiadanym przez szefa rządu "przeglądzie" gabinetu.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(lu)

Czytaj także

Nowy problem stadionu: mecze testowe pod znakiem zapytania

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 12:22
UEFA nakazuje przeprowadzić dwa mecze testowe przed Euro 2012. Tymczasem udało się umówić jeden, który może się nie odbyć z powodu pogody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testy Narodowego będą nam odpuszczone

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 17:00
Normą UEFA jest odbycie dwóch meczów testowych na stadionie przed Euro - mówi Polskiemu Radiu szef turnieju w Polsce Adam Olkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera ws. umowy Kaplera: Mucha wpadła do rosołu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 12:36
Jerzy Polaczek chce składać zawiadomienie do prokuratury, Jan Tomaszewski wręcza minister sportu kwiaty, a Grzegorz Schetyna nie wierzy w wiarygodność ujawnionych dokumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stadion Narodowy: niekończąca się budowa

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 13:49
Ostateczny jej koszt jest niewiadomą, a firmy pracujące przy niej od kilku miesięcy nie mogą doczekać się zapłaty za wykonane prace.
rozwiń zwiń