Sto dni rządu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 20:17
Niedorobione autostrady, rosnące bezrobocie wśród młodzieży, podwyższona składka rentowa, to - zdaniem Bartłomiej Bodio (Ruch Palikota) - oprócz stadionu i ACTA największe porażki rządu Tuska.
Audio
Donald Tusk
Donald TuskFoto: premier.gov.pl

Jak oceniają dotychczasowe funkcjonowania gabinetu politycy opozycji i rządzącej koalicji?

- To nie prawda, że nie ma alternatywy dla reformy emerytalnej proponowanej przez Platformę - mówi Adam Rogacki (PiS), nawiązując do dzisiejszego spotkania jego klubu z premierem. Uważa natomiast, że nie ma  powodów, by za cokolwiek chwalić urzędujący gabinet.

Tadeusz Sławecki (PSL) przekonuje, że koalicja rządowa ma się dobrze. Mimo sporu między ludowcami a POo reformą emerytalną - Nie doszliśmy jeszcze do kompromisu w tej kwestii, ale dojdziemy - deklaruje. Jego zdaniem sukcesem jest to, że już drugą kadencję rządzi w Polsce zdecydowana i stabilna większość.

- Brak fachowców, puste szuflady, brak konsultacji i dialogu - tak sto dni rządu Platformy podsumowuje Dariusz Joński z SLD. Podkreśla, ze gdyby nie projekty obywatelskie, które wpływają do parlamentu, Sejm nie miałby nad czym pracować. - Rząd stracił kontakt z rzeczywistością - uważa polityk Sojuszu.

>>>Przeczytaj całą debatę

Witold Pal (PO) tłumaczy, że w ostatnim czasie rząd musiał podjąć kilka trudnych decyzji, co spowodowało "społeczne zawirowania'. - Ale nie chcemy, jak poprzednie gabinety, przerzucać gorącego kamyka - mówi. Broni ustawy refundacyjnej, która - jego zdaniem - powstała w interesie pacjentów.

Niedorobione autostrady, rosnące bezrobocie wśród młodzieży, podwyższona składka rentowa, to - zdaniem Bartłomiej Bodio (Ruch Palikota) - oprócz stadionu i ACTA  największe porażki rządu Tuska. Ironicznie dodaje, że jedno, co się udało to zaktywizować społeczeństwo wokół protestów: internautów, rodziców sześciolatków, górników miedziowych, itd.

- Wszyscy widzimy, że król jest nagi - mówi Andrzej Romanek (Solidarna Polska). Jego zdaniem być może już niedługo cały naród wyjdzie w procesie przeciwko rządom PO i PSL, gdyż premier Polaków oszukał.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rząd chwalony za Euro, ganiony za ochronę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 07:49
Polacy najlepiej oceniają rząd Donalda Tuska za przygotowania do EURO 2012 - wynika z sondażu CBOS na podsumowanie 4 lat rządów tego gabinetu. Najgorsze oceny rząd otrzymał za ochronę zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy na szczycie w PO. Tusk, Schetyna, Grupiński

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 13:13
Trwa spotkanie ścisłego kierownictwa Platformy Obywatelskiej. Skład rządu ma być znany w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma nie ma w tej chwili żadnego rywala

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 18:15
Prof. Henryk Domański (socjolog): Rywale pozostają w wyciszeni, albo podejmują sprawy drugorzędne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd Tuska szkodzi Polsce? PiS chce wyjaśnień

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 21:15
PiS chce, by rząd przedstawił w Sejmie informację na temat nowego pakietu rozporządzeń Komisji Europejskiej dla polityki spójności na lata 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Graś: to będzie dla nas najtrudniejsze

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 11:42
Rzecznik rządu uważa, że reforma emerytalna to największe wyzwanie tej kadencji dla gabinetu Donalda Tuska.
rozwiń zwiń